sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Miñambres: „Wciąż nie dopięliśmy umowy”

Michał Kosim, 05.07.2019; 03:08

Dyrektor sportowy Celty o transakcji wiązanej z VCF

Podczas prezentacji Denisa Suáreza jako nowego gracza Celty, Felipe Miñambres odpowiedział na kilka pytań związanych z przejściem Maxiego Gómeza do Valencii i przenosin Santiego Miny oraz Jorge Sáenza na Estadio Balaídos. Dyrektor sportowy klubu z Vigo poinformował, że pełne porozumienie wbrew doniesieniom mediów wciąż musi zostać osiągnięte, jednak zaznaczył, że jeśli nie stanie się nic nieoczekiwanego to umowa ostatecznie zostanie dopięta.

O wymianie Gómez-Mina, w ramach której do Celty wypożyczony zostanie także Sáenz:

Robimy postępy. To prawda, że zrobiliśmy w ciągu ostatnich godzin większy progres, ale negocjacje nie zostały jeszcze zamknięte. Są warunki, które muszą zostać ustalone i idą one w parze z tymi negocjacjami. Nie wszystko jest jeszcze dopięte. Nie wszystko jest ustalone w stopniu wystarczającym do tego, by powiedzieć, że Santi Mina zostanie zawodnikiem Celty.

O tym, czy te „warunki” dotyczą wypożyczenia Jorge Sáenza:

Tak. Jest też coś innego (do ustalenia) i nie jest to tylko jedna rzecz. Im więcej jest elementów, tym bardziej wszystko staje się skomplikowane. Tak, to prawda, że w ostatnich godzinach wszystko ruszyło do przodu.

O tym, czy obie strony są skazane na wzajemne wysłuchanie siebie:

Tak. Uważamy, że kluczowym elementem był Santi. To, by widział siebie wracającego do nas było, prawdopodobnie i na pewnym etapie, najbardziej skomplikowane. Mając zgodę Santiego (na przenosiny do Celty) wszystko zależy od obu zainteresowanych klubów. Normalnie, jeśli nie stanie się nic nieoczekiwanego, możemy spodziewać się, że negocjacje będą owocne. Jednak w piłce nożnej – tak samo jak we wszystkim innym – niczego nie można zagwarantować, dopóki nie ma tego na papierze.

O tym, czy w rozmowach dotyczących wypożyczenia gracza Valencii pada jedynie nazwisko Jorge Sáenza, czy może też innego zawodnika:

Wszystko byłoby już załatwione, gdyby zależało od zdania piłkarzy, ale w futbolu nigdy nie możesz mieć pewności, dopóki coś nie jest zakończone.

O tym, czy transfery Gómeza i Miny zostaną dokonane razem czy osobno, jako że Defensor Sporting zapewnił sobie 20% z kwoty przyszłego transferu Urugwajczyka:

Nie będę poruszał kwestii finansowych. To ważne dla Defensora Sporting jak i, rzecz jasna, dla Celty. Rozmawiam o kwestiach sportowych.

Kategoria: Wywiady | El Desmarque | twitter.com/MCeleste1923 skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.