sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Soler: „Ważne, aby przeżywać takie chwile”

Mateusz Nowacki, 04.07.2019; 18:20

Wywiad z Mistrzem Europy U-21

W czerwcu we Włoszech rozegrano Mistrzostwa Europy U-21, w których to udział wziął wychowanek Valencii – Carlos Soler. Hiszpan w rozmowie z VCF MEDIA RADIO opowiedział o swoich przeżyciach związanych z tym turniejem.

Dla Carlosa Solera sezon 2018/19 był niezwykle udany. Po sukcesie w piłce klubowej, jakim niewątpliwie była wygrana w Pucharze Króla, 22-letni Hiszpan udał się do Włoch na młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Z Półwyspu Apenińskiego wrócił z kolejnym trofeum.

Samopoczucie po zwycięstwie

Jestem bardzo szczęśliwy. Dwa lata temu w finale przegraliśmy z Niemcami, ale tym razem to my wygraliśmy.

Przebieg turnieju

W turnieju mieliśmy bardzo dobre momenty, choćby wygrane z Francją i Polską, ale także uczysz się na własnych błędach i porażkach – takie jak zdarzyły nam się w spotkaniu z Włochami. Zakończyliśmy rozgrywki w bardzo dobrym stylu. Wygrana z Niemcami była sprawiedliwym wynikiem.

Zakończyć turniej bez gola

Nie miałem szczęścia, aby zdobyć bramki, ale ważne było to, że dobrze się bawiłem i, że wygraliśmy Mistrzostwa Europy. Wszyscy tego chcieliśmy, ale dla mnie osobiście kończyć sezon z dwoma złotymi medalami jest czymś, czego nie jestem pewien czy się jeszcze kiedyś powtórzy.

Kolejne trofeum w sezonie

Wygrana w tym sezonie jednego z z dwóch trofeów z Valencią CF, w moim wieku, jako wychowanek nie jest czymś co można wyrazić słowami. Ważne jest, aby przeżywać takie chwile i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy.

Gen zwycięstwa

W LaLiga walczyliśmy, aby piąć się w górę tabeli, a w Copa Del Rey odrabialiśmy straty w kilku spotkaniach. To ten zwycięski gen sprawia, że zdobywasz trofea. Mieliśmy to samo z Hiszpanią. Zaczęliśmy od przegranej i ten drużynowy gen zwycięstwa powiódł nas do zwycięstwa w Mistrzostwach Europy.

Kolejny krok

W każdym kolejnym sezonie musisz robić krok naprzód, zarówno na zespołowym poziomie jak i indywidualnym. Jako klub mieliśmy dwa bardzo dobre sezony, ale musimy robić krok po kroku i nie ustanawiać sobie zbyt dalekich celów. Musimy przechodzić z meczu na mecz, ponieważ jeśli za każdym zmierzymy się z czymś bardzo ważnym, to na końcu możemy osiągnąć piękne rzeczy. Teraz czas na odpoczynek i powrót do akcji w pełni naładowany.

Na Mistrzostwach Europy U-21 Carlos Soler wystąpił w czterech spotkaniach, spędzając łącznie na boisku 187 minut.

Kategoria: Reprezentacje | valenciacf.com | SempreValencia | Własne skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.