sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Prezydent Celty o wymianie Gómez-Mina

Michał Kosim, 23.06.2019; 17:52

„Możemy negocjować, ale jak równy z równym”

Odejście Maxiego Gómeza z Celty w tym okienku transferowym jest przesądzone. Celestes nie zamierzają jednak tanio sprzedać swojego snajpera, o czym zapewnił prezydent klubu, Carlos Mouriño. Przyznał on, że Valencia poinformowała obecny klub 22-latka o porozumieniu z samym zawodnikiem. Zapewnił jednak: „nie oddamy Maxiego w prezencie”.

O transakcji wiązanej, w ramach której na Mestalla trafiłby Maxi Gómez, a na Balaídos wróciłby Santi Mina – wychowanek Celty, z który dołączył do Valencii w 2015 roku za 10 mln €:

Są to negocjacje, które są w toku i mogą okazać się owocne lub nie. Są one bardzo skomplikowane dla obu stron, ale nad nimi pracujemy. Mogą zostać przeprowadzone oddzielnie, jednak to, co jest oczywiste, to że nie oddamy Maxiego w prezencie, że Maxi ma swoją klauzulę i że zespoły, które go chcą muszą zacząć patrzeć w jej kierunku. Wychodząc od tego założenia, tak, możemy negocjować, ale jak równy z równym – nie jak ktoś, kto uważa się za lepszego z kimś, kogo uważają za gorszego. Należy zachować równość i jeśli Valencia chce Maxiego, muszą wejść na poziom takiego klubu, jakim jest Valencia.

O chęci zakupu Miny i ograniczeniach finansowych Celty:

Ściągnąłbym z powrotem wielu wychowanków gdybym mógł, w tym Santiego Minę. Jest dobrym piłkarzem z naszej szkółki i włączenie go do naszego zespołu jest dla nas ważne. Nie ściągniemy go za wszelką cenę – jak zawsze w naszym przypadku. Mamy swoje ograniczenia i jesteśmy skłonni negocjować w ich ramach, zarówno w kwestii wynagrodzenia, jak i inwestycji. Będziemy je respektować niezależnie od tego, o kim mowa.

O porozumieniu obu graczy z potencjalnymi nowymi klubami oraz potrzebie uzgodnienia warunków finansowych pomiędzy Celtą a Valencią:

To negocjacje ogólne; stanowią część ogólnych ram, w których występują spore rozbieżności. Czegokolwiek nie ustalisz z piłkarzem, jeśli oba kluby nie osiągną porozumienia – tyczy się to także porozumienia Valencii z Maxim, które zapewniają, że mają – nic nie możesz zrobić. Obie strony są w takim samym położeniu. Bierzemy pod uwagę sytuację, w której Maxi nie zostaje piłkarzem Valencii. Są kluby, które są nim zainteresowane i negocjacje są otwarte dla wszystkich klubów, które chciałyby go ściągnąć.

Kategoria: Wywiady | Cadena SER | El Desmarque skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.