sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Toni Lato na celowniku Betisu

Karol Kotlarz, 15.06.2019; 17:25

Szansa na częstsze występy?

Niekwestionowanym liderem na lewym boku defensywy Valencii jest obecnie José Gayà co sprawia, że Toni Lato nie otrzymuje wielu szans na grę. Wiedząc, że nie może być pewnym regularnych występów w kolejnym sezonie, młody Hiszpan mógłby wyrazić chęć odejścia na wypożyczenie. Zainteresowanie jego usługami wyraża Real Betis.

Zespół z Sewilli szuka zabezpieczenia w razie odejścia mającego za sobą świetny sezon Júniora Firpo. Wśród kandydatów do zastąpienia tego zawodnika wymienia się Álexa Moreno z Rayo Vallecano oraz Toniego Lato z Valencii. Zdaniem mediów Los Ches rozważają wypożyczenie swojego lewego obrońcy lub jego sprzedaż wraz z niską klauzulą odkupu w kolejnych latach. Z kolei Betis liczy na wypożyczenie z opcją wykupu.

Lato wolałby pozostać na Mestalla, jednak może nie dostać zbyt wielu szans na pokazanie swoich umiejętności. W zakończonym sezonie 21-latek rozegrał zaledwie 13 spotkań we wszystkich rozgrywkach - po cztery w LaLiga, Pucharze Króla i Lidze Europy oraz jeden w Lidze Mistrzów.

O sytuacji Toniego Lato wypowiedział się ostatnio dyrektor generalny Valencii, Mateu Alemany, mówiąc:

Jest niezwykłym profesjonalistą, który poczynił spektakularny postęp i przed którym wielka przyszłość. Nie zagrał zbytnio wielu spotkań, ponieważ na jego pozycji mamy niesamowitego Gayę. Podobnie jak we wcześniejszych przypadkach, także tutaj jesteśmy w kontakcie z agentem piłkarza. Jeśli trafi się ciekawa oferta, z pewnością ją przeanalizujemy. Na chwilę obecną cieszymy się, że Toni jest z nami. Jesteśmy nim zachwyceni, choć szkoda, że nie zagrał więcej minut.

Kategoria: Transfery | El Desmarque Valencia skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. Valencianistas15.06.2019; 19:04
Nie, nie, nie, nie, nieeee!
Jestem jego wielkim fanem, gra bardzo spokojnie jak na swój wiek, nie robi głupich błędów. Tyle wymagam od obrońcy. Dajmy mu więcej szans na grę, jak Juame Doménechowi w tym sezonie, zagwarantujmy Tonyemu grę w Pp
2. YAAR015.06.2019; 22:56
YAAR0Szczerze. Lato mógłby zastąpić czasem Gaye do tego zagrać regularnie na prawej stronie obrony.
Rozumiem, że nie ta noga. Jednak czasem wrzutki dochodzące są lepsze niż odchodzące od bramki.
Przynajmniej 1 sezon tak spróbować.
3. tomekg15.06.2019; 23:46
Wydaje się to słuszne. Lepszy niż Gaya nie będzie, to nie ten kaliber. U nas nie pogra na razie, wypożyczenie byłoby idealne.