sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Kang-In Lee i spółka w finale MŚ U-20!

Bartek Deptuła, 13.06.2019; 17:10

Koreańczycy o krok od wymarzonego trofeum

Piłkarski kunszt, spryt i precyzja Kang-Ina Lee oraz przytomne wykończenie akcji przez Choi Juna wprowadziły reprezentację Korei Południowej do finału Mistrzostw Świata U-20 rozgrywanych na polskich boiskach. W półfinale przeciwko reprezentacji Ekwadoru młody pomocnik Valencii po raz kolejny był wiodącą postacią swojego zespołu.

Mecz przeciwko drużynie z Ameryki Południowej był trudną i wyczerpującą przeprawą dla „Azjatyckich Tygrysów”, zwłaszcza dlatego, że 3 dni wcześniej, rozegrali łącznie, około 135 minutowy ćwierćfinał z Senegalem, który rozstrzygnął się dopiero po konkursie rzutów karnych. Wczorajszego wieczoru, decydująca okazała się akcja z 39 minuty, czyli genialne zagranie Kang-Ina i bramka Choi Juna. Mimo wielu ofensywnych prób Ekwadorczyków, Korea zdołała obronić zaliczkę z końcówki pierwszej połowy i wywalczyła awans do wielkiego finału. Zawodnik Valencii rozegrał 73 minuty.

Ostatnią przeszkodą dla Kang-Ina Lee i jego kolegów z drużyny będzie Ukraina, która w drugim półfinale pokonała reprezentację Włoch 1-0. Bez względu na ostateczne rozstrzygnięcie, młody pomocnik z Mestalla może być bardzo zadowolony ze swojej postawy na mistrzostwach i jest głównym kandydatem do zdobycia nagrody dla najlepszego zawodnika turnieju.

Kategoria: Ogólne | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. Cirian13.06.2019; 17:20
CirianZwycięstwo Korei może mieć bardzo daleko idące skutki, jeśli doprowadzi do zwolnienia piłkarzy z obowiązku odbycia służby wojskowej. Jest to wielka kula u nogi profesjonalnych piłkarzy z Korei...
2. Valencianistas13.06.2019; 18:57
I później taki Real wpłaci klauzulę? :(
3. los ches14.06.2019; 07:14
los chesOpłacało się go nie ściągać z zgrupowania MMŚ na końcówkę sezonu.
Valencia jak i sam klub najlepiej na tym wyszli. Jak wszyscy wiemy VCF osiągnęła swoje cele, a Kang-In Lee staje się najlepszym zawodnikiem turnieju.
Widać, że chłopak musi grać i to jak najwięcej. Granie ogonów to już nie dla niego.
4. Old Wardrober14.06.2019; 10:27
Z tego co wiem zwycięstwo tutaj nie da im zwolnienia z obowiązku służby. Tylko igrzyska.