sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Operacja „Pedro Porro” rozpoczęta

Michał Muszyński, 04.06.2019; 11:20

Valencia walczy o ściągnięcie zawodnika Girony

Pedro Porro to kolejny zawodnik łączony w przenosinami na Estadio Mestalla. Zaledwie 19-letni obrońca Girony miałkby zostać wykupiony przez Los Ches i wypożyczony do jednej z drużyn LaLiga, by zbierać doświadczenie i w przyszłości wzmocnić „Nietoperzy”.

Według Superdeporte, Valencia prowadzi zaawansowane rozmowy z Gironą w sprawie pozyskania jej prawego defensora — Pedro Porro. Źródła bliskie otoczenia gracza potwierdzają fakt, iż „Nietoperze” planują wykupić zawodnika i wypożyczyć go drużyny Primera Division, w której mógłby docierać szlify i zbierać doświadczenie. Pedro Porro był jedną z rewelacji sezonu w Gironie w ubiegłym sezonie, lecz jego gra nie uchroniła katalońskiego klubu przed degradacją do Segunda Division. To sprawiło, iż 19-latek stał się tego lata łakomym kąskiem dla wielu klubów zarówno w Hiszpanii jak i w całej Europie.

Porro to prawy obrońca, cechujący się dużą kreatywnością, typ niezwykle ofensywnego prawego defensora. Sekretariat techniczny Valencii śledził zawodnika przez cały sezon i uważa go za dobrego piłkarza, lecz potrzebującego gry na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Wizja gry w Segunda Division sprawia, iż jego cena może drastycznie zmaleć, co obserwujemy w przypadku Portu, który prawdopodobnie trafi do Realu Sociedad za kwotę 10 mln €. Pedro Porro musi poprawić grę w defensywie, by mieć szansę zaistnieć w drużynie Los Ches.

Sternicy Valencii nie biorą pod uwagę zmian personalnych na pozycji prawego obrońcy w przyszłym sezonie. Wobec tego spodziewać się możemy pary Piccini – Wass na boku obrony, zaś 19-letni Porro będzie traktowany jako inwestycja na przyszłość. W minionym sezonie LaLiga rozegrał 32 mecze i sprawił, iż kibice Girony szybko zapomnieli o Pablo Maffeo, który w sezonie 2017/2018 fantastycznie spisywał się na prawym boku defensywy Blanquivermell.

Kategoria: Transfery | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (5)

KOMENTARZE

1. Valencianistas04.06.2019; 14:36
Ciekawa opcja. Jestem za, gracz może być, jeśli wyskoczy na odpowiedni poziom, rozwiązaniem problemu RB na lata
2. kOst04.06.2019; 15:03
kOstSuper, ciekawe za ile.
3. gwiazdor704.06.2019; 15:16
Nie wierzę w coś takiego jak rozwiązanie problemu RB na lata. Jeśli będzie wybitnym zawodnikiem to odejdzie do lepszego klubu. Czyli wszyscy musimy mieć nadzieję że okaże się co najwyżej dobry i strasznie mu się u nas spodoba.
4. YAAR004.06.2019; 17:26
YAAR0Jak skończy nie ważne byle dobrze. Albo się zarobi sprzedając albo będzie z niego podstawowy na RB. Proste, po co drążyć temat i profesorzyć ;)
5. pedro905.06.2019; 12:24
Nie przesadzałbym z określeniami w rodzaju "rewelacja". To po prostu obiecujący młody piłkarz; zobaczymy jak się rozwinie.

Mnie też ciekawi ile kasy trzeba będzie na niego wydać.