VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Konferencja Mateu Alemany’ego (część I)

Michał Muszyński, 31.05.2019; 11:16

Dyrektor generalny Valencii o sprawach bieżących

Mateu Alemany na środowej konferencji prasowej w Centrum Mediów Miasteczka Sportu w Paternie dokonał oceny minionego sezonu w wykonaniu Valencii, a także odniósł się do zbliżającego się okienka transferowego. Alemany poruszył temat m.in. rzekomego ustawiania meczów w LaLiga, a także przyszłości Rodrigo czy Cherysheva.

Co sądzisz o aresztowaniu Borjy Fernándeza, zawodnika Realu Valladolid za wzięcie udział w możliwie ustawionym spotkaniu z Valencią, aby wygrać pieniądze w zakładach bukmacherskich?

Pozycja Valencii jest szybka i konkretna. Nie znam wielu szczegółów tej sytuacji, nie jestem świadomy wszystkiego, co się dzieje. Jedynie mogę zapewnić, iż Valencia będzie dążyć do sprawiedliwości, stosując odpowiednie kroki prawne w stosunku każdego, kto przypisywać będzie Valencii nielegalne działania. Odnosimy się jedynie do wiadomości z LaLiga, na tym źródle informacji bazujemy.

Zakłady bukmacherskie w świecie piłki nożnej:

To poważny problem. Musimy naciskać, aby cały świat futbolu nie brał udziału w obstawianiu meczów. Wspieramy władze ligi hiszpańskiej w walce z ustawianiem meczów.

Rozumiesz insynuacje niektórych mediów, że Valencia mogła być zamieszana w ustawienie meczu?

Nikt tego nie powiedział, ponieważ wszyscy zdają sobie sprawę, iż Valencia natychmiast odpowie drogą sądową. Rozstrzygnięcie ligi było dla nas jasne. Nie mamy wiedzy i jesteśmy nieświadomi tych historii. Nasz klub nie ma żadnych powiązań z nieuczciwymi działaniami.

Czy klub rozważa sprzedaż Rodrigo Moreno tego lata?

Rodrigo jest bardzo ważnym zawodnikiem w kadrze Valencii. Nie podejmuję się interpretacji jego wiadomości skierowanej w stronę fanów. Myślę, że ta informacja miała w sobie wszystko, co podobać się mogło całemu Valencianismo. Nie rozumiem, co wspólnego miało to z jego rzekomym pożegnaniem z Valencią. Nie ma żadnej różnicy w sytuacji Rodrigo w porównaniu z pozostałymi zawodnikami.

Planujesz ponownie przedłużyć kontrakt z Marcelino?

Klub jest bardzo zadowolony z pracy szkoleniowca, co wyraźnie okazuje. Umowa Marcelino została przedłużona o ponad rok. Związek klubu z trenerem to nie tylko kontrakt. W naszym przypadku ten związek jest nadzwyczajny. Ważnymi kwestiami są osobista relacja, zaufanie i ciężka praca.

Temat Rodrigo. Czy znalazł się klub poważnie zainteresowany piłkarzem? Jeżeli wpłynie poważna oferta za dużą sumę, klauzula zostanie określona tak, jak rok temu? Wiesz coś o rzekomej chęci zmiany otoczenia przez Rodrigo?

W przypadku Rodrigo jestem pewien, iż są kluby zainteresowane jego pozyskaniem. Zapewne nie o wszystkich drużynach, chcących go pozyskać wiem. Rodrigo to typ napastnika, którego ciężko będzie zastąpić. Sam zawodnik jest spokojny i szczęśliwy w Valencii. Jesteśmy spokojni, był jednym z liderów podczas świętowania zdobycia Pucharu Króla, pokazał jakim uczuciem darzy klub i koszulkę z nietoperzem na piersi. Jest kapitanem Valencii, zobaczymy, co przyniesie najbliższy czas na rynku transferowym. Rodrigo to nasz znaczący piłkarz i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni.

Balans ekonomiczny Valencii jest uzależniony od wielkości luki w budżecie. Ostatnio mówiło się o kwocie 42 mln €, jaką klub musi zarobić do 30 czerwca.

Istnieją pewne zmienne. Na początku sezonu kwota ta opiewała na 60 mln €, ale została zredukowana zimą. Teraz będzie jeszcze niższa. W drugiej części sezonu Valencia dotarła do półfinału Ligi Europy, finału Copa del Rey, zakwalifikowała się do Ligi Mistrzów. Bez wątpienia kwota ta została jeszcze zmniejszona.

Czy Valencia skorzystała już z opcji wykupienia Maksimovicia?

Pozostało 48 godzin. Wczoraj kontaktowałem się z Ángelem Torresem, agentami i osobami zainteresowanymi pozostaniem Nemanji w Getafe. Jesteśmy w ciągłym kontakcie, w ciągu najbliższych godzin podejmiemy decyzję. Może się zdarzyć wszystko. Jutro w godzinach południowych podejmiemy decyzję. (wywiad miał miejsce w środę 29 maja; decyzję ws. Maksimovicia podjęto w czwartek, 30 maja — Valencia nie wykupi Maksimovicia.)

Klauzula wykupu Rodrigo nadal wynosi 120 mln €?

Tak, nic się nie zmieniło.

Wiadomość dla potencjalnych nabywców Rodrigo jest taka sama jak przed rokiem?

Wiadomość jest taka sama w przypadku wszystkich zawodników Valencii. Kluby zainteresowane naszymi zawodnikami znają wysokość ich klauzul odejścia i wiedzą, czy są w stanie zapłacić określoną kwotę pieniędzy. Ważną kwestią jest także pozycja piłkarza i jego chęć odejścia/pozostania w drużynie. Jesteśmy w dobrej sytuacji, kwota niezbędna do wyrównania budżetu jest akceptowalna. Kwalifikacja do Ligi Mistrzów została osiągnięta… Jesteśmy spokojni. W zależności od ruchów na rynku transferowym i od woli zawodników podejmiemy odpowiednie decyzje.

Czy podjęte zostały decyzje odnośnie graczy wypożyczonych tj. Roncaglii i Cherysheva?

Nie, jesteśmy świeżo po zakończeniu uroczystości świętowania zdobycia Pucharu Króla. W ciągu najbliższych dni przeanalizujemy sytuację z pewnym pośpiechem, aby podjąć ostateczną decyzję. Obaj zawodnicy są świadomi swojej sytuacji. Musimy się zająć także kwestią pozostałych zawodników, którzy grali na wypożyczeniu z Valencii w innych drużynach. Pracujemy nad wszystkim, jednak na ostateczne wyniki musimy jeszcze poczekać.

Czy istnieje możliwość przybycia na Mestalla Radamela Falcao, bądź innego zawodnika o głośnym nazwisku?

Mogę powiedzieć, iż nie robimy nic związanego z tym piłkarzem. Fani ekscytują się informacjami łączącymi Valencię ze znanymi zawodnikami. Na chwilę obecną nie podjęliśmy żadnej złej decyzji w tym roku.

Nie przewiduje się zamknięcia roku podatkowego 2018/2019 ze stratami.

Skutki Financial Fair Play były bardzo negatywne. Pracujemy tak, by nie notować strat i kończyć rok z dodatnim bilansem.

Jak zmieniła się pozycja Valencii w sprawie nowego formatu rozgrywek o SuperCopa? Przekonałeś się, iż nowa forma rozgrywek będzie lepsza?

Pozycja Valencii jest jasna. Rywalizowaliśmy dotychczas w myśl zasad, iż triumfator ligi gra ze zdobywcą trofeum o krajowy superpuchar. Grają mistrzowie, nie inni. Tak było przez całe życie i miało to sens. Nasza opinia to: „Nie zmieniaj warunków, kiedy mamy już nabyte prawo”. Zgromadzenie Federacji odbyło się trzy dni po tym, jak Barcelona zdobyła mistrzostwo Hiszpanii. Federacja twierdzi, że zgromadzenie jest suwerenne i broni ogólnego interesu Federacji nad interesami określonego klubu. Moim obowiązkiem w Valencii jest dążenie do zmiany formatu rozgrywek od kolejnego sezonu, kiedy nie znamy uczestników turnieju. Być może zgadzamy się co do nowego formatu, ale powinniśmy wdrożyć kampanię nawołującą do zmian od kolejnego sezonu. Niech będzie jasne — w Valencii nie kwestionujemy formatu, nabyliśmy prawo udziału w tych rozgrywkach zwyciężając Barcelonę. Nie zamierzamy niczego blokować. Nie mamy zamiaru nie brać udziału w Superpucharze. Interes Valencii polega na graniu w dowolnym miejscu przeciwko każdej drużynie. Jesteśmy w trakcie omawiania formatu rozgrywek zgodnie z regulaminem. Jak Valencia mogłaby nie podjąć rywalizacji w Supercopa? Pojedziemy i spróbujemy wygrać.

Kategoria: Wywiady | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. YAAR031.05.2019; 17:05
YAAR0"Czy istnieje możliwość przybycia na Mestalla Radamela Falcao, bądź innego zawodnika o głośnym nazwisku?

Mogę powiedzieć, iż nie robimy nic związanego z tym piłkarzem. Fani ekscytują się informacjami łączącymi Valencię ze znanymi zawodnikami. Na chwilę obecną nie podjęliśmy żadnej złej decyzji w tym roku. "

- ostatnie zdanie kozackie. Czyli nie kupią Falcao, Llorente i innych starców piłkarskich :)
2. CDarwin31.05.2019; 23:47
No kupno tego nonejma Sobrino, który strzelił 5 goli w całej swojej karierze to chyba można nazwać złą decyzją. Niezrozumiały transfer, teraz bedzie trzeba go gdzieś opchnąć i ogarnąć nowego klasowego napadziora, który będzie gwarantował dwucyfrową sumę goli w lidze.
3. lisovski01.06.2019; 12:06
lisovskiDokładnie YAARO właśnie czytałem tego newsa i akurat to zdanie najbardziej przyciągnęło moja uwage .