VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Tebas: „Cieszy mnie zwycięstwo Valencii”

Michał Muszyński, 28.05.2019; 11:15

Prezydent LaLiga o wiktorii „Nietoperzy”

Javier Tebas odniósł się do zwycięstwa Valencii nad Barceloną w sobotnim finale rozgrywek o Puchar Króla. Prezydent LaLiga chwalił ekipę Marcelino i wyraził swoje niezadowolenie z powodu głosów, że Barcelona nie była w odpowiedniej formie. Tebas zwycięstwo Valencii argumentuje wyłącznie jej świetną postawą w sobotniej potyczce.

Co myślisz o finałowym spotkaniu Pucharu Króla?

Finał pokazał jak konkurencyjną ligą jest LaLiga. Valencia zwyciężyła faworyzowaną Barcelonę i uważam, że nie możemy kwestionować konkurencyjności w hiszpańskiej piłce klubowej.

A wynik?

Martwią mnie opinie, że Valencia wygrała, ponieważ Barcelona nie zagrała najlepszego spotkania. Uważam, że wygrała, gdyż zwyczajnie była znacznie lepszym zespołem. Miała świetną końcówkę sezonu, co potwierdziła w ostatnim meczu. Zwycięstwo „Nietoperzy” mnie ucieszyło, gdyż zasłużyli na nie poprzez swój niesamowity styl i wspaniałą formę.

Podczas hymnu Hiszpanii na stadionie rozległy się głośne gwizdy.

Musimy przyzwyczajać się do tego typu barbarzyńskich zachowań. Za każdym, gdy rywalem Barcelony jest inna hiszpańska drużyna, jej fani gwiżdżą w trakcie odgrywania hymnu narodowego. Kibice oponenta odpowiadają wówczas głośną celebracją hymnu. Tak było i tym razem, kiedy to kibice Valencii zachowali się fantastycznie. To było bardzo pozytywne. Musimy zdawać sobie sprawę, że mamy wielu Hiszpanów, także w Barcelonie, którzy nie akceptują takich upokarzających zachowań.

Kategoria: Wywiady | El Desmarque skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. chiefer28.05.2019; 16:27
chieferWydaje mi się że słyszałem na stadionie kibiców skandujących "E Viva Espania!". Ale mogło być to na ulicach Valencii, bo w tym samym czasie TV pokazywała oba obrazki.
Jak wiadomo w Valencii odbywają się czasem demonstracje pod hasłem "valencia no es cataluña".
2. fundmental28.05.2019; 18:27
Żałosne było buczenie Katalończyków w trakcie hymnu Hiszpanii. To Puchar Króla, z Królem na trybunach, rozgrywany w na hiszpańskiej ziemi. Jak taka bardzo nie lubią tego kraju to niech się wypiszą z ligi...hiszpańskiej.
Kibice VCF klasunia i to poszło w świat. Piękna promocja futbolu.
3. KilyVCF28.05.2019; 20:35
KilyVCFMoże nie z hiszpańskiej, ale z Pucharu Króla.
Tymczasem ich piłkarze walczą najmocniej ze wszystkich ekip o CDR i ciągle go wygrywają (przerwaliśmy chyba 4-letnią passę) a bydło nie potrafi tego docenić.

Ale mniejsza z tym. Tebasowi jego "konkurencyjność" za parę lat Włosi a zwłaszcza Anglicy pokażą śmiejąc się w twarz.
Chciałbym wierzyć, że w przyszłości z LL 5 klubów będzie walczyło o miano najlepszej w Europie (głównie dlatego że nie znoszę angielskiej piłki), ale obawiam się że to będą 3 (bez nas) a może nawet 2.
Zobaczymy jak Tebas przypilnuje interesów hiszpanskiej piłki klubowej.
Na razie głównie ujada na Rummenigge, Agnellego i Anglików, moim zdaniem niepotrzebnie, zamiast tego powinien działać, bo czas nie gra na korzyść Hiszpanów