VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Marcelino: „To coś, czego im gratuluję”

Mateusz Nowacki, 25.05.2019; 18:55

Przedmeczowa wypowiedź trenera

Na przedmeczowej konferencji prasowej trener Marcelino opowiedział m.in o znaczeniu tego meczu w przekroju całego sezonu oraz o planie na to spotkanie.

Idealny moment na starcie z Barceloną?

To idealny moment, ponieważ to jest finał. Barça gra dużo finałów i zależnie od momentu, Valencia CF gra więcej finałów niż pozostałe drużyny. Spróbujemy pokonać Barcelonę i stwarzać trudności temu wyjątkowemu zespołowi, który kompleksowo wygrał ligę. To coś, czego im gratuluję. Jesteśmy podekscytowani, zmotywowani i idziemy tam z odwagą, aby spróbować wygrać finał i celebrować to zwycięstwo z naszymi kibicami.

Trener czy psycholog?

Obie rzeczy idą w parze. Musimy skupić się na koncepcjach, które musimy zastosować w meczu. Musimy osiągnąć nasz najwyższy poziom zarówno indywidualnie jak i jako grupa, a dopiero później będzie wynikało to z naszej śmiałości, naszej odwagi i naszego zdecydowania.

Strzelić pierwsi

Jeśli strzelimy pierwsi to musimy spróbować strzelić kolejną, żeby zwiększyć przewagę, nawet jeśli nie będzie ona rozstrzygająca. Na Camp Nou wygrywaliśmy 0:2 i mecz zakończył się remisem. W ataku Barça ma olbrzymie możliwości i zmusi nas, byśmy przez 90 minut byli prawie idealni w obronie.

Znaczenie meczu w przekroju całego sezonu

Dotarliśmy do pierwszego od 11 lat finału, pierwszego od 5 lat półfinału Ligi Europy i drugi raz z rzędu zakwalifikowaliśmy się do Ligi Mistrzów. Postaramy się zakończyć bardzo udany sezon zdobyciem trofeum.

Klucz do zwycięstwa?

To mecz, w którym musimy się bardzo dobrze bronić, dobrze grać piłką podczas ataku i kontrataku oraz posyłać piłkę do środka tak często jak to tylko możliwe. Oczywiście Barça będzie miała więcej posiadania piłki, jak w większości swoich spotkań, ale wiemy co zrobiliśmy dobrze w meczach z Barceloną, co musimy dostosować i gdzie byliśmy od nich lepsi.

Przyjazd kibiców

Będzie tam prawie 25 tysięcy Valencianistas. To źródło dumy do reprezentowania wszystkich tych ludzi, którzy tak jak oni są z nami. To odpowiedzialność, ale to chwila dla nas wszystkich, aby cieszyć się razem po 11 latach. To będzie zależało od nich i od nas, razem, zjednoczeni, aby tworzyć Valencię CF lepszą i lepszą. Będziemy cieszyć się niezwykłym widowiskiem i mam nadzieję, że rezultat będzie taki, jakiego wszyscy chcemy.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com | Marca skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.