VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Kondogbia wróci na finał Pucharu Króla?

Michał Kosim, 07.05.2019; 20:49

Wieści odnośnie kontuzji pomocnika

Gdy podczas rozgrywanego 6 kwietnia meczu z Rayo Geoffrey Kondogbia doznał kontuzji wymagającej operacji, a po kilku dniach zabieg musiał zostać powtórzony, szanse na jego powrót do gry w tym sezonie były oceniane jako niemal zerowe. Najświeższe informacje mogą jednak napawać optymizmem klub i sympatyków Los Ches.

Jak podaje Tiempo de Descuento (Radio Intereconomía Valencia), w ten wtorek w Walencji stawił się dr Antonio Maestro, który po konsultacji z klubowym lekarzem, Pascualem Casañem, potwierdził wyjątkowo szybki przebieg procesu rekonwalescencji reprezentanta Republiki Środkowoafrykańskiej. Szacuje się, że 26-letni pomocnik może powrócić do treningów tydzień przed finałem Pucharu Króla przeciwko FC Barcelonie. Sam zawodnik ma być przekonany o tym, że będzie gotów wystąpić w rozgrywanym 25 maja na Estadio Benito Villamarín spotkaniu.

Mimo wszystko w klubie panuje przeświadczenie, że sytuacja wymaga ostrożności i rozwagi. Postęp leczenia będzie monitorowany w ciągu następnych kilkunastu dni, by mieć pewność, że potencjalny występ w – na ten moment – najważniejszym meczu sezonu nie będzie przedwczesny i nie będzie zagrożenia odnowienia kontuzji. Zwłaszcza, że Kondogbia stracił przez urazy znaczną część sezonu: przed obecnymi problemami z krwiakiem śródmięśniowym w lewym udzie, a dokładniej mówiąc 12 grudnia w meczu z Manchesterem United, defensywny pomocnik doznał kontuzji, po której wrócił do gry dopiero 2 lutego... w meczu z Barçą. Czy 26-latek ponownie wróci do pełnej gotowości na spotkanie z Blaugraną?

Kategoria: Raporty Medyczne | Tiempo de Descuento skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.