VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

„Wygrana oznacza atak na czwarte miejsce”

Karol Kotlarz, 21.04.2019; 15:13

Konferencja trenera Valencii

Przed spotkaniem z Realem Betis głos zabrał szkoleniowiec Los Ches, Marcelino García Toral. Zdaniem trenera „Nietoperzy” ewentualna wygrana na Estadio Benito Villamarín będzie początkiem walki o czwarte miejsce w lidze.

18 punktów do zdobycia

Zdobycie pozostałych 18 punktów będzie dla nas bardzo trudne, ponieważ czekają nas trudne spotkania. Jesteśmy w ostatecznej fazie sezonu i każdy zespół gra o jakiś ważny cel. Jeśli będziemy w stanie zdobyć wszystkie 18 punktów, będziemy mieć ogromną szansę – o ile nie pewność – na grę w Lidze Mistrzów.

Musimy walczyć mecz po meczu. Niezależnie od tego ile punktów zdobędziemy, naszym celem jest zdobycie jutro trzech przeciwko trudnemu rywalowi, który również walczy o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Dla nas wygrana oznaczać będzie 9-punktową przewagę nad nimi i zrobienie dużego kroku w kierunku europejskich pucharów, jak również zbliżenie się do miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów, gdy Getafe i Sevilla zagrają przeciwko sobie.

Kolejny mecz z Betisem

W ostatnich dwóch sezonach graliśmy ze sobą pięć razy i ani razu nie przegraliśmy. Nie uważam abyśmy zagrali źle przeciwko nim. Moim skromnym zdaniem wszystkie te mecze były podobne, jeśli chodzi o sposób ich rozegrania.

Wiemy, że ich podstawową bronią jest posiadanie piłki. Postaramy się do tego dopasować, mając piłkę tak długo jak się da, choć wiemy że logiczną rzeczą byłoby dla nich zdobycie przewagi w tym aspekcie, lecz są jedną ze stron mającą najwięcej posiadania piłki w całym sezonie.

Mecz na arenie finału Pucharu Króla

Gramy z Betisem na stadionie, na którym graliśmy już w tym sezonie w Pucharze Króla, jednak to inne rozgrywki. Teraz wiemy, że kto wygra, zdobędzie trzy bardzo ważne punkty. Wiemy, że dla Betisu wygrana oznaczałaby zbliżenie się do nas w tabeli i walkę o europejskie puchary. Dla nas wygrana oznacza zdecydowany atak na czwarte miejsce. To będzie trudne, atrakcyjne, ekscytujące i ważne spotkanie. Nie będzie decydujące, lecz ważne.

Rodrigo lub Guedes w ataku

Nie zdecydowaliśmy czy Guedes zagra z przodu czy na skrzydle, jak również nie zdecydowaliśmy czy Rodrigo zagra w ataku. Możemy wystawić ich obu, z żadnym z nich w napadzie lub z tylko jednym z nich. Zobaczymy. Po treningach musimy przeanalizować jak poszło im dziś, a niektórym graczom dokuczają bóle, co jest normalne w tej fazie sezonu, przy tej ilości spotkań i sesji treningowych za nami.

Kang In powołany do kadry U20 Korei Płd.

Klub i reprezentacja Korei doszły do porozumienia, ponieważ nie dostawał on wielu szans na grę i pomyśleliśmy, że najlepszy dla niego i jego rozwoju będzie występ w Mistrzostwach Świata U20. Jeśli będziemy go potrzebowali, w razie kontuzji zawodników grających na jego pozycji, możemy go ściągnąć w każdej chwili. Wszyscy wierzymy, że to było najlepsze wyjście dla niego.

Co z Jaume?

W ostatnim czasie był poza składem, a teraz powoli powraca do gry z zespołem.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com | El Desmarque Valencia skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.