VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

UEFA nie anuluje żółtej kartki Coquelina

Michał Muszyński, 19.04.2019; 11:21

Francuz nie zagra na Emirates Stadium

Valencia nie będzie mogła odwołać się od decyzji arbitra Williama Colluma, po której żółtą kartkę obejrzał Francis Coquelin. Uniemożliwia mu to tym samym występ w pierwszym półfinałowym starciu z Arsenalem.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w UEFA, rozpatrywane są jedynie przypadki, w których doszło do pomylenia tożsamości. Przypadek Coquelina nie jest zawarty w przepisach UEFA dotyczących odwołań od decyzji arbitrów. Mimo wszystko Valencia podejmie się wszelkich kroków prawnych, by sprawić, by Francuz mógł zagrać z Arsenalem w Londynie.

Wszystkim związanym z Valencią trudno jest zaakceptować decyzję arbitra wczorajszego spotkania, bowiem po strzale zawodnika Villarreal, Coquelin został uderzony piłką w nogę, po czym przypadkowo futbolówka trafiła go w rękę. Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał mu żółty kartonik.

Brak Coquelina w kadrze na mecz z Arsenalem będzie dla Valencii dużym osłabieniem, bowiem Francuz był jedynym zastępcą kontuzjowanego Geoffrey’a Kondogbii. Tym samym Marcelino w spotkaniu na Emirates nie będzie miał do dyspozycji żadnego defensywnego pomocnika.

Kategoria: Ogólne | El Desmarque Valencia skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. pedro919.04.2019; 13:05
To jest jeden z absurdów w UEFA.
Jeżeli nie ma takich przepisów, możliwości zmiany decyzji wynoszą 0. Brak Coquelina to duże osłabienie.
Ale co mają powiedzieć np. kibice Benfiki - jedna z dwóch bramek dla Eintrachtu padła z ewidentnego spalonego i ich klub odpadł z LE...
Trcohę z innej beczki: VAR - niektórzy sędziowie ignorują VAR (sami lepiej wiedzą jak np. nasz Marciniak), a zdarza się, że analizując sporną sytuację oglądają ujęcie, które nie oddaje w pełni rzeczywistości.