VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Kondogbia nie zagra do końca sezonu?

Karol Kotlarz, 08.04.2019; 20:27

Uraz pomocnika

Złe wieści po przegranym spotkaniu z Rayo – kontuzji doznał Geoffrey Kondogbia i najprawdopodobniej nie zobaczymy go już w tym sezonie na boisku. Pomocnik przeszedł operację i czeka go co najmniej miesięczna przerwa w grze.

Oficjalny komunikat Valencii CF:

W niedzielę, 7. kwietnia Geoffrey Kondogbia przeszedł operację po tym jak stwierdzono u niego rozległy krwiak śródmięśniowy w lewym udzie, który był rezultatem urazu doznanego podczas sobotniego spotkania z Rayo Vallecano. Jego stan będzie oceniany w najbliższych tygodniach.

Kondogbia doznał urazu w drugiej połowie meczu z Rayo po starciu z Gálvezem. Po meczu pomocnik skarżył się na dyskomfort w lewym udzie, w związku z czym otrzymał pomoc medyczną i powrócił z drużyną do Walencji. Po kilku godzinach ból nie ustawał, wobec tego sztab medyczny zadecydował o operacji w niedzielę. Operację nadzorował dr Toño Maestro, doradca medyczny klubu.

Kontuzja Kondogbii jest bardzo podobna do urazu, którego w poprzednim sezonie doznał Andreas Pereira. Wówczas, po brutalnym wejściu w wykonaniu Sergi Roberto, skrzydłowy zakończył spokanie z krwiakiem i naderwaniem mięśni uda, jednak medycy nie zdecydowali wtedy o operacji. Pereira pauzował wówczas ponad miesiąc.

Przewiduje się, że Kondogbia wróci do gry za miesiąc lub dwa, wobec tego – w najgorszym możliwym scenariuszu – nie pojawi się już na murawie w tym sezonie. Wszystko zależeć będzie od postępów w leczeniu. W nadchodzącym spotkaniu Ligi Europy z Villarreal pomocnika może zastąpić Coquelin, o ile dojdzie do pełni sprawności po kontuzji mięśniowej uda. Prognozy są w tym wypadku optymistyczne.

Kategoria: Raporty Medyczne | valenciacf.com | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. staste7708.04.2019; 20:47
staste77To brzmi jak Prima Aprilis.
Wielka szkoda, bo dochodził do wielkiej formy :-(
2. yyaro08.04.2019; 22:34
Nie no żart jakiś. Z Rayo chyba on zagrał najlepiej. Ta piłka do Ferrana (chyba 2x) palce lizać.
Przypomniał mi się z poprzedniego sezonu jak piłki prostopadłe 30 metrowe rozdawał.
3. pedro908.04.2019; 23:04
Duża strata - cele na ten sezon oddalają się, bo Kondogbię trudno zastąpić.