sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

„Liczę na zdobycie pucharu w stulecie klubu”

Michał Muszyński, 16.03.2019; 09:04

Wypowiedź Jorge Lópeza, delegata walenckiego klubu

Jorge López, członek sekretariatu technicznego Valencii, który reprezentował klub podczas piątkowego losowania par ćwierćfinałowych Ligi Europy odniósł się do jego wyników w rozmowie z Movistar.

„Nie będę ukrywać, iż jest to rywal, którego nie chcieliśmy wylosować. Plusem jest fakt, iż unikniemy dalekiej i męczącej podróży” - słyszymy z ust byłego zawodnika Valencii, który brał udział w jedynym jak do tej pory starciu „Nietoperzy” z Los Amarillos w rozgrywkach pod egidą UEFA w 2004 roku. Los Ches zwyciężyli wówczas w półfinałowym dwumeczu meldując się w finale Pucharu UEFA, gdzie następnie zwyciężyli Olympique Marsylia 2:0 i sięgnęli po trofeum.

Opinia o Villarreal:

Villarreal to drużyna, która wróciła na właściwe tory. Zaszły u nich pewne zmiany w sztabie trenerskim, co wyraźnie wpłynęło na poprawę ich gry. Zdajemy sobie sprawę, iż to bardzo trudny rywal.

Rewanż na Mestalla:

Osobiście uważam, że rewanż na swoim stadionie jest lepszą opcją, niż rozgrywanie go poza domem. Nie jest to jednak coś, co będzie decydować o losach tego dwumeczu. Szanse oby ekip oceniam jako 50%-50%.

Reakcja zespołu Marcelino:

Znajdujemy się obecnie w dobrym momencie. Trwający sezon wiele nas kosztuje, ponieśliśmy wiele strat w postaci dużej ilości remisów. Nie lubię mówić o szczęściu, a raczej jego braku, ale zasłużyliśmy na więcej zwycięstw. Drużyna od dłuższego czasu prezentuje dużą pewność siebie. Zamierzamy walczyć o Ligę Mistrzów, dojście możliwie najdalej w Lidze Europy oraz zwycięstwo w Pucharze Króla.

Wizja zdobycia trofeum po 11 latach posuchy:

Jeżeli docierasz aż do finału i robisz to dodatkowo w stulecie klubu, wszystko staje się piękniejsze. To sezon, który należy odpowiednio uczcić, mam nadzieję, że zdobyciem trofeum.

Napoli czy Arsenal w ewentualnym półfinale?

Najpierw skupmy się na Villarreal, później przyjdzie czas na rozmowy o kolejnych rywalach.

Kategoria: Wywiady | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.