sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Marcelino: „Teraz skupiamy się na lidze”

Karol Kotlarz, 10.03.2019; 11:49

Wypowiedź trenera Valencii

Przed zbliżającym się spotkaniem z Gironą głos zabrał szkoleniowiec „Nietoperzy”, Marcelino García Toral. Podczas konferencji prasowej ocenił szanse swojego zespołu na wygraną oraz poruszył tematy morale Guedesa oraz spotkania z Peterem Limem.

Lepsza forma Girony na wyjazdach niż u siebie

Zawsze byłem zdania, że wolę grać u siebie niż na wyjeździe. Nie możemy być zbyt pewni siebie; zagraliśmy dobrze w poprzednim spotkaniu z nimi i to nie wystarczyło na zdobycie choćby punktu, więc mamy nadzieję na ponowne odczucia w grze, jednak z większą efektywnością, aby zdobyć trzy punkty, które będą bardzo ważne. Zdobyte siedem z dziewięciu punktów pozwoliło Gironie być w komfortowej sytuacji, ale chcemy wygrać drugi raz z rzędu w lidze.

Decydujące mecze z Gironą, Sevillą i Getafe

Teraz skupiamy się na lidze. Starcie z Krasnodarem może być rozstrzygnięte, jednak ligowe spotkanie nie. Liga w tym sezonie jest wyrównana, każdy zespół to odczuł, nawet wielka trójka. Myślę, że walka o najwyższe cele będzie trwała do samego końca. To ważne spotkanie, chcemy wygranej na wyjeździe i drugiego zwycięstwa z rzędu, bo komfortowej wygranej nad Athletikiem, które było w dobrej dyspozycji. Wygrana postawi nas w dobrej sytuacji przed ostatnim meczem przed przerwą na reprezentacje, przeciwko Getafe.

Rotacje

Dokonamy zmian, jak robimy to za każdym razem grając trzy spotkania w przeciągu tygodnia. Cała grupa zawodników jest na dobrym poziomie i ciężko jest odrzucić trzech zawodników, którzy zasługują na miejsce w 18-tce meczowej, ale to trudne zadanie, przed którym staje trener.

Zobacz również: Girona vs. Valencia — powołania

Spotkanie z Peterem Limem

Kiedy przyjeżdża tutaj i chce porozmawiać, jestem zachwycony, że mogę to zrobić. To było bardzo podobne spotkanie do tych poprzednich. Zawsze ukazywał mi pełne zaufanie. Rozmawialiśmy o piłce nożnej i Valencii, ale nie mogę zdradzić więcej detali z szacunku dla osób wtedy obecnych.

Morale Guedesa

Kiedy zawodnik przechodzi uraz, wraca i rzeczy nie układają się tak jak powinny, to logiczne jest, że pojawi się brak cierpliwości. Musimy szukać rozwiązań by było odwrotnie, dać mu spokój. Robi wszystko, co w jego mocy i wszystko potoczy się tak, jak powinno dla niego. Ma spory talent, dobre nastawienie i jest bezpośrednim człowiekiem. Z tymi wartościami to kwestia czasu. Na poziomie osobistym potrzeba bycia lepszym może przeradzać się w niepokój. Postaramy się upewnić, że tak się nie stanie i przekonamy go, że jego najlepsze chwile wkrótce wrócą.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. pedro910.03.2019; 13:56
Sprawa jest oczywista - jeśli walka o LM ma nie być pustym frazesem, trzeba dzisiaj wygrać z Gironą.