sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Marcelino: „Szczęście to część futbolu”

Mateusz Nowacki, 24.02.2019; 21:37

Pomeczowe wypowiedzi

Po spotkaniu Marcelino oraz Cristiano Piccini udzielili wywiadów, w których m.in podzielili się swoimi odczuciami po kolejnym remisie w sezonie.

Marcelino

Wyrównanie w końcówce

Zagrali u siebie, używając jako główną formę ataku swoich podań. Nie pamiętam żadnych klarowanych sytuacji dla Leganés w końcowej fazie gry, podczas gdy my stworzyliśmy dwie groźne. Uderzyliśmy dwa razy w poprzeczkę i mieliśmy inne dobre okazje. Pod koniec gra była trudna, a bramka padła po rykoszecie. Szczęście to część futbolu i to co wydarzyło się w tym roku, nie przytrafiło mi się nigdy wcześniej. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie,a przeciwnik wyrządził nam niewiele szkód.

Remis

Tracimy dwa punkty, nie z powodu tego na co przeciwnik zasłużył, ale dlatego, że w tym sezonie futbol jest dla nas okrutny. Dla mnie największym błędem jaki dzisiaj popełniliśmy był kontratak po którym Leganés trafiło do bramki, na dwie minuty przed końcem przy stanie 0:1. To bardzo trudne do wyjaśnienia, dlaczego remisujemy tak wiele spotkań, w których wielokrotnie zasługiwaliśmy na wygraną. Strzeliliśmy bramkę po jednej z trzech groźnych sytuacji.

Przebieg spotkania

Nie uważam, że zespół był rozluźniony. Myślę, że rywalizowali. Leganés dominowało, ponieważ, grali bezpośredni futbol przy użyciu silnych zawodników, którzy potrafią podawać. Taki jest futbol. Przegraliśmy, bo oddaliśmy im piłkę, po czym poszedł kontratak. Jestem dumny z zespołu, ale jest mi przykro z powodu piłkarzy, ponieważ nie byliśmy w stanie przekształcić tej ciężkiej pracy i szans na wygrane.

Sytuacje

Gol Kondogbii był świetny. Czy Neto był najlepszym zawodnikiem meczu? Miał na swoim koncie dwie dobre interwencje. Dwukrotnie uderzyliśmy w poprzeczkę i stwarzaliśmy klarowne sytuacje. Dlatego też zasłużyliśmy na zwycięstwo. Nie zrobili wystarczająco dużo, żeby móc zremisować. Idziemy dalej. Remisy są zmorą tego sezonu. Patrząc na nasza grę i stwarzane okazje, zasługujemy na więcej punktów.

Rodrigo Moreno

Wrócił po kontuzji i uznaliśmy, że dobrym pomysłem dla niego będzie pozwolenie mu zagrać 60-65 minut.

Zmiana taktyki?

Zmienilibyśmy taktykę, gdyby drużyna pokazała na boisku brak rywalizacji. Nie musimy wpadać w panikę, bo w wielu spotkaniach byliśmy lepsi od rywala. Wierzę w pracę, zaangażowanie i pomysł na grę jakim dysponujemy. Jesteśmy mało skuteczni, dwukrotnie trafialiśmy w słupek, zabrakło zaledwie 5 cm.

Piccini

Odczucia po meczu

Szatnia cierpi, bo pracowaliśmy na wygraną. Zmagamy się z tym od początku sezonu. Remisujemy dużo spotkań.

Przebieg spotkania

Leganés zagrało świetne spotkanie. Wiedzą, jaki jest ich styl i grają nim bardzo dobrze. W drugiej połowie naciskali na nas, przez co straciliśmy posiadanie piłki. Strzelili bramkę po błędzie którego mogliśmy uniknąć. Cierpimy i jedyne co możemy zrobić to ciężko pracować.

Tabela ligowa

Jesteśmy zirytowani, ponieważ mamy bardzo silną drużynę, która wiele razy remisowała w meczach gdzie zasługiwała na zwycięstwo. Jednakże, jeśli wygramy dwa razy z rzędu, możesz znaleźć się wysoko w tabeli. Musimy na to ciężko zapracować.

Czy ten wynik może wpłynąć na czwartkowy mecz?

Nie wpłynie. W czwartek gramy bardzo ważny mecz. Możemy po 11 latach awansować do finału. Jesteśmy tego świadomi i jesteśmy przygotowani.

Twoja forma

Czuję się dobrze, doznałem niewielkiego urazu, z którego się wyleczyłem i po prostu chcę pomóc zespołowi. Jestem szczęśliwy ze swojej formy, ale wolę wygrywać.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com | PlazaDeportiva | Levante-EMV skomentuj Skomentuj (8)

KOMENTARZE

1. Cirian24.02.2019; 21:57
CirianDrażni mnie już strasznie pitolenie i odżegnywanie się od odpowiedzialności tego płaczka...

To nie jest tak, że mu dzik na to boisko notorycznie wybiega... Wszystko jeno pech, mhm... Tia...
2. Mico25.02.2019; 00:25
MicoTłumaczenie na poziomie dziecka z podstawówki.
3. LukasZ_NS25.02.2019; 09:26
LukasZ_NSHahahaha on siebie chyba nie słyszy, prsegrywamy bo przeciwnik ma zawodników co potrafią podawać :D

On nie analizuje przebiegu spotkania kompletnie... nie pamięta sytuacji dla Leganes w końcowej fazie gry? A jakby Neto nie wybronił to przegrali by 2-1 co za gość...

4. pedro925.02.2019; 14:45
Jeśli jakaś drużyna remisuje w 15 na 25 meczów, nie jest to z pewnością kwestia braku szczęścia. Jeśli Marcelino w tym upatruje przyczyn niepowodzeń, żyje chyba w innej rzeczywistości.
Niech się weźmie razem z piłkarzami do roboty, a nie pochlipuje nad złym losem. Bordalas może być dobrym przykładem jak się robi coś z niczego.
5. Zero25.02.2019; 16:14
Mam nadzieję, że te wypowiedzi to takie gadanie dla mediów. Jeśli Marcelino sam wierzy w to co mówi, to jest to bardzo niepokojące. Zremisowaliśmy 15 na 25 kolejek w lidze. Inaczej mówiąc remisami zakończyło się 60% naszych meczów w lidze w tym sezonie. To nie jest pech, brak szczęścia czy jak to jeszcze nazwać. To już jest pewna prawidłowość, która z czegoś musi wynikać. To, że mamy tylko 25 goli strzelonych też nie jest wynikiem pecha.
6. Qnick198625.02.2019; 16:43
Qnick1986Przecież to są szablonowe odpowiedzi. Nie wiem czego niektórzy oczekują, że powie, że jest źle, że zawodnicy dają dupy o on sam nie ma pomysłu jak coś z tym zrobić? Ma powiedzieć coś co nie zasieje defetyzmu, coś pozwoli fanom dalej wierzyć w realizację zamierzeń. Przecież nie powie: "oczy bolą od naszej gry, nie oglądajcie nas, lepiej w tym czasie ulepić pierogi". Z wywiadów z trenerem czy zawodnikami jeszcze nigdy niczego się nie dowiedziałem prócz podstawowych informacji, jak np. że ktoś wrócił do treningów i może zagra jeszcze w tym miesiącu (w sumie nic, czego nie szło by się dowiedzieć z innego źródła). Reszta to kurtuazyjna wyuczona gadka. Wywiady są jak kopiuj wklej. Staramy się bla, bla, bla... Za wcześnie by ocenić coś tam, bla, bla, bla... Przyszłość pokaże czy gracz taki i taki odejdzie/ dołączy/ zagra w następnym spotkaniu bla, bla, bla... rozważamy wiele opcji...

O ile z wypowiedzi trenera czasem jeszcze uszczkniemy jakiś rąbek informacji, albo chociaż da nam coś podstawy do dywagacji co miał na myśli, o tyle wywiady z zawodnikami to już w ogóle śmieszna sprawa. Niezbadaną tajemnicą dla mnie jest, po co się je przeprowadza. Przecież to w kółko 5 tych samych szablonów. Agenci czy spece od PR uczą zawodników takich idiotycznych odpowiedzi na różne okoliczności. Kiedyś był na ten temat jakiś program w TV. Jak mądrzejszy zawodnik, to chociaż dopasuje odpowiedni szablon pod pytanie, jak idiota to w ogóle pieprzy od rzeczy grzecznościowe formułki nie na temat.
7. LukasZ_NS26.02.2019; 14:45
LukasZ_NSProblemem jest nie to ze tak mowi tylko to ze nic kompletnie nie robi zeby to zmienic
8. pedro926.02.2019; 15:58
Na pewno coś robi, ale nic z tego nie wychodzi.