VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Raport medyczny przed meczem z Sevillą

Michał Kosim, 06.12.2018; 01:55

Kogo może ominąć następne starcie?

W obozie Valencii kilku zawodników zmagało się z dolegliwościami, które miały prawo martwić przed bardzo ważnym pojedynkiem z Sevillą. Mecz z Ebro z powodu dolegliwości opuścili: Murillo, Coquelin, Rodrigo i Mina. Poniżej dowiecie się o stanie zdrowia wymienionej czwórki, a ponadto przeczytacie oficjalny komunikat dotyczący Gonçalo Guedesa.

Jeison Murillo

Przed meczem z Ebro pech sprawił, że Murillo stracił jedną z nielicznych szans na przekonanie trenera o tym, że wciąż jest w stanie zagwarantować równie wysoki poziom jak Gabriel czy Garay. Kolumbijczyk w tę środę nie mógł ćwiczyć z kolegami z zespołu i niemal pewne jest, że ominie go także najbliższa ligowa potyczka.

Oficjalny komunikat Valencii CF:

Jeison Murillo doznał skręcenia lewej kostki podczas piątkowego treningu, co stale generuje u piłkarza ból. Jego stan zdrowia będzie monitorowany w ciągu następnych dni.

Gonçalo Guedes

Jak przyznał trener Valencii, Guedes gra z pewnymi ograniczeniami i wciąż nie jest w pełni sił. Klub za pośrednictwem oficjalnej witryny poinformował o blokadzie nerwów Portugalczyka. Dzięki niej skrzydłowy nie powinien odczuwać dyskomfortu, który ma prawo mieć duży wpływ na boiskową postawę 22-latka – powoduje go tzw. przepuklina sportowca. W środę nie trenował on z kolegami, jednak w klubie mają nadzieję, że „Ducati” będzie w stanie w sobotę wybiec na murawę Estadio Mestalla. A przede wszystkim: że ból rzeczywiście ustąpi i obędzie się bez operacji oraz dłuższego rozbratu z piłką.

Oficjalny komunikat Valencii CF:

W środowe popołudnie Gonçalo Guedes, zgodnie z ustalonym planem leczenia, poddał się blokadzie nerwów (metodzie znieczulania bólu – przyp. red.) w obszarze dotkniętym przez uraz w ramach drugiej fazy terapii. Stan zdrowia zawodnika będzie monitorowany w ciągu najbliższych dni.

Rodrigo Moreno

Reprezentant Hiszpanii w środę trenował indywidualnie pod okiem Pascuala Casaña, szefa sztabu medycznego klubu. Napastnik od spotkania z Juventusem boryka się z problemami mięśniowymi i obecnie robi wszystko, by zdążyć na arcyważny pojedynek z ekipą Sevillistas.

Francis Coquelin

27-latek odbył środowy trening na pełnych obrotach i nic nie wskazuje na to, że ominie go mecz z Sevillą.

Santi Mina

Hiszpan w środę trenował z resztą zespołu i, podobnie jak Coquelin, powinien być do dyspozycji Marcelino w sobotnim pojedynku.

Kategoria: Raporty Medyczne | valenciacf.com | ElDesmarque | SD skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. baraja06.12.2018; 11:27
barajaGuedes ma ksywę "Ducati"? How nice : )
2. anonim07.12.2018; 09:39
dobrze,że kapitan i Marcel nie mają problemów i poprowadzą Valencie do kolejnej porażki,choć chciałbym jakiegoś światełka w tunelu ale obecnie nie ma do tego żadnych podstaw
mecz z Sevillą to mecz o być albo nie być w LM w następnym sezonie,porażka ,myśle eliminuje Valencie z gry o pierwszą czwórke,ciekawe czy ten mecz będzie również o być albo nie być Marcela?
wczoraj oglądalem mecz Genua z Entella,i ten trzecioligowiec pokazał to czego brakuje Valencii w tym sezonie czyli serca do gry i determinacji,i nawet sędzia nie pomógł Genuańczykom

3. pedro907.12.2018; 12:52
Brakuje mi informacji o Gameiro.

Problemów nie brakuje - kontuzje, piłkarze "pod formą" itd.
Mecz z Sevillą będzie prawdziwą próbą charakterów i możliwości VCF w tym sezonie.