sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Żelazna defensywa Nietoperzy

Wojciech Ciuraj, 15.11.2018; 13:04

Imponująca postawa pierwszej linii

Mimo rozczarowujących wyników, pewne elementy gry drużyny napawają optymizmem. Z pewnością należy do nich postawa obrońców i bramkarza.

Podopieczni Marcelino wyróżniają się we wszystkich statystykach związanych z grą obronną. Neto – przez wielu kibiców oskarżany o bierność w sytuacjach bramkowych, jest według liczb czwartm bramkarzem w lidze. W LaLiga tylko Atletico straciło mniej bramek. Nie ulega wątpliwości, że Brazylijczyk ma wielki wkład w postawę zespołu. Wiele o ciężkiej pracy w defensywie jaką wykonują Nietoperze mówią statystyki z wyjazdowego spotkania z Getafe. O ile świetna postawa Gayi, Gabriela czy Garaya staje się powoli normą, o tyle godne odnotowania jest zaangażowanie w grę defensywną graczy z przednich formacji. Soler i Guedes wygrali odpowiednio osiem i siedem pojedynków fizycznych z preferującym taką grę rywalem. Absolutnym liderem w destrukcji jest jednak Coquelin, który może się pochwalić dziesięcioma pojedynkami rozstrzygniętymi na swoją korzyść.

Drużynę buduje się od tyłu. Mimo paru lepszych wyników sytuacja Valencii wciąż pozostaje nieciekawa. Jednak jakość, którą prezentują podopieczni Marcelino w grze obronnej daje nadzieję na uratowanie sezonu.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. mlodyvcf15.11.2018; 13:19
Zabawne jak w zeszłym sezonie część z nas (jak nie większa część) wieszała psy na Neto, a teraz jest chwalony. Sam w zeszłym sezonie obwiniałem naszego bramkarza, jednak w tym sezonie niejednokrotnie bronił nam tyłek i chwała mu za to!