sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Kondogbia debiutuje w nowej reprezentacji

Mateusz Nowacki, 15.10.2018; 13:57

I zalicza pierwszą porażkę

Geoffrey Kondogbia postanowił zamienić reprezentację Francji na Republikę Środkowoafrykańską. Swojego debiutu nie zapamięta jednak zbyt dobrze. Jego nowa reprezentacja przegrała z Wybrzeżem Kości Słoniowej 0:4.

Po kilkumiesięcznych dywagacjach, Kondogbia ostatecznie postanowił zamienić reprezentację Francji na Republikę Środkowoafrykańską. Pomocnik zadebiutował w spotkaniu z Wybrzeżem Kości Słoniowej w ramach eliminacji do Pucharu Narodów Afryki. Jako kapitan, Geoffrey rozegrał pełne 90 minut, a jego reprezentacja przegrała ostatecznie 0:4.

Po trzech spotkaniach Republika Środkowoafrykańska znajduje się na trzecim miejscu z dorobkiem trzech punktów. W grupie H znajduje się również Gwinea (9 pkt), Wybrzeże Kości Słoniowej (6 pkt) oraz Rwanda (0 pkt).

W rozmowie z RFI zawodnik odniósł się do swojej decyzji nt. zmiany reprezentacji:

Ludzie nie wiedzą, że zawsze chciałem grać w Republice Środkowoafrykańskiej. To było moje marzenie, ale moja rodzina I przyjaciele się z tym nie zgadzają.

Czuję się Francuzem jak i mieszkańcem Republiki Środkowoafrykańskiej. Od bardzo młodego wieku uważałem, że moja pomoc bardziej przyda się Republice Środkowoafrykańskiej aniżeli Francji.

W najbliższy wtorek na Stade Barthélemy Boganda Republika Środkowoafrykańska podejmie u siebie Wybrzeże Kości Słoniowej. Po tym spotkaniu pomocnik powróci do Walencji i od czwartku będzie do dyspozycji Marcelino.

Kategoria: Reprezentacje | Eldesmarque skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.