Mestalleta ponownie z wygraną

Karol Kotlarz, 26.09.2018; 10:57

UE Olot – VCF Mestalla 0:3 (0:0)

Podopieczni Miguela Grau odnieśli drugą z rzędu wygraną w lidze, pokonując w wyjazdowym spotkaniu UE Olot 0:3. Dwa gole zdobył Fran Navarro, jedną bramkę na swoje konto dopisał Álex Blanco.

Początek spotkania, rozgrywanego w wyjątkowo gorącej, za sprawą pogody, atmosferze, należał do gospodarzy, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia gola po stałych fragmentach gry. Na szczęście dobrze dysponowana była defensywa Mestallety, która sprostała atakom UE Olot.

Pierwszą okazję do zdobycia gola dla drużyny rezerw Valencii miał Kangin Lee, jednak jego strzał, po rykoszecie, minął bramkę. W końcówce pierwszej części spotkania to goście przejęli inicjatywę i dominowali w meczu. Gospodarze mogli jedynie odpowiedzieć jedną groźną akcją, po której uderzenia głową próbował Nierga, ale na posterunku był Cristian Rivero. Pierwsza część spotkania skończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron tempo spotkania zdecydowanie wzrosło. Groźną okazję do zdobycia gola zaprzepaścił Hugo Guillamón, próbując zamknąć akcję rozpoczętą rzutem wolnym. Strzał Kangina Lee został zatrzymany przez golkipera gospodarzy. Po chwili Mestalleta cieszyła się z wyjścia na prowadzenie. Centelles dośrodkował piłkę do Frana Navarro, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. 0:1!

Zaledwie kilka minut później było już 0:2, kiedy to piłkę przed polem karnym otrzymał Álex Blanco, następnie zdecydował się na płaski strzał, który odbił się od słupka i wpadł do siatki. 0:2! Po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie, podopieczni Miguela Grau zaczęli grać spokojnie, szanując piłkę i kontrolując przebieg meczu. Do głosu doszli piłkarze Olot, którzy stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia gola, ale żaden ze strzałów nie trafił do bramki. Okazja na podwyższenie wyniku pojawiła się w 81. minucie. Na własnej połowie piłkę przejął Kangin Lee, który popisał się następnie długim podaniem do wychodzącego Frana Navarro. Ten zaś uporał się z przeszkadzającym mu obrońcą i pokonał bramkarza po raz drugi. 0:3!

Mestalleta wygrała tym samym drugie spotkanie z rzędu i po pięciu meczach ma na koncie już dziewięć punktów. W następnym meczu rywalami rezerw Valencii będzie zespół Badalony.