VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Marcelino: „Nie czuję się traktowany jak reszta”

Michał Muszyński, 26.09.2018; 08:40

Przedmeczowa konferencja místera

Marcelino García Toral pojawił się na przedmeczowej konferencji poprzedzającej środowe starcie na Estadio Mestalla z Celtą Vigo. Asturyjczyk był wyraźnie zdenerwowany decyzjami arbitrów z niedzielnego meczu wyjazdowego z Villarreal CF.

Boli cię fakt, iż najbliższe dwa mecze spędzisz poza ławką trenerską?

Bardzo mnie to boli. W ubiegłym sezonie byłem pierwszym trenerem wyrzuconym na trybuny. Podobnie jest w obecnej kampanii. Chciałbym dodać, że, pomimo tego, co znajduje się w raporcie pomeczowym sędziego, nie zostałem ostrzeżony o ewentualnej sankcji w postaci opuszczenia ławki trenerskiej. Arbitrzy mogli dokładnie wyjaśnić powód ukarania mnie w ten sposób. Boli mnie ta kara, myślę, iż moja nieobecność na ławce będzie miała wpływ na przebieg spotkania z Celtą.

Kondogbia i Garay będą gotowi do gry?

Czekamy na najbliższy trening. Garay trenuje już kilka dni z grupą i prawdopodobnie będzie dostępny na najbliższe spotkanie, chociaż musimy zachować ostrożność. W przypadku Kondogbii również czekamy na to, co pokaże trening. Geoffrey jest w podobnej sytuacji, co Ezequiel. Ostateczną decyzję podejmiemy wespół z sztabem medycznym. Daniel Wass będzie gotowy na mecz.

Iturralde stwierdził, że bardzo dużo narzekasz. Co o tym sądzisz?

Moim zdaniem gesty, jakie wykonuję podczas meczu są bardzo jasne i oczywiste dla wszystkich. Moja ekspresja ciała niewiele różni się od ekspresji pozostałych trenerów w LaLiga. Powiedziałbym nawet, iż jestem mniej ekspulsywny niż inni szkoleniowcy. Dziękuję Iturralde, że nigdy nie wyrzucił mnie z boiska, kiedy sędziował na hiszpańskich boiskach. Przypuszczam, że po prostu nie dałem mu do tego powodów.

Czy czujesz się jakoś specjalnie obserwowany przez arbitrów?

Tak, chociaż nie znam powodu. Ale jest też jedna bardzo oczywista sprawa – jestem zawodowym szkoleniowcem od piętnastu lat i nigdy nie deprecjonowałem decyzji sędziego i nigdy go nie obraziłem. W trakcie spotkań dochodzi często do subiektywnych ocen spornych sytuacji – to wynik ferworu walki. Tym razem zostałem wyrzucony bez wcześniejszych ostrzeżeń. Widzieliśmy nie raz wybryki poważniejsze niż moje, które nie skończyły się żadną sankcją. Nie mogę się czuć traktowany jak reszta.

Czy wsparcie fanów będzie kluczowe dla osiągnięcia zwycięstwa?

Wsparcie fanów jest teraz ważnie jak nigdy dotąd. Dla nas to bardzo ważne spotkanie. Zasługujemy by odnieść zwycięstwo, jednak jeszcze go nie uzyskaliśmy. Moi zawodnicy niewątpliwie liczą na pomoc trybun. Kibice wierzą w piłkarzy, wiedzą, że zagrają na sto procent swoich umiejętności by odnieść sukces.

Po niedzielnych wydarzeniach wiesz już, do czego służy VAR?

VAR istnieje po to, by na boisku było więcej sprawiedliwości. W większości przypadków pomaga. Nie będę dyskutować, czy moje wydalenie z boiska było słuszne, czy nie. Ocena sytuacji ze mną w roli głównej podyktowana została w bardzo rygorystyczny sposób. Faul gracza Villarreal na Coquelinie również kwalifikował się do surowej kary, jednak takową się nie zakończył.

Czy publiczne wyrażanie swojej opinii na ten temat nie sprawi ci większych kłopotów?

Mówię o całej tej sytuacji z najwyższym szacunkiem i w pełni akceptuję decyzję arbitrów. Klub też zaakceptował zaistniałą sytuację. Nikt nie lubi być wyrzucany z boiska. W raporcie sędziego widnieje niepodważalna ocena całej sytuacji i nie pozostaje nam wszystkim nic innego, jak pogodzić się z nią. Teraz priorytetem jest mecz z Celtą i musimy zrobić wszystko, by zdobyć trzy punkty.

Czy Wass i Soler będą dostępni na mecz? Kto zagra na lewej pomocy i w środku pola?

Nie wiem, jaką decyzję podejmę w przypadku pomocników. W trakcie spotkania możemy korzystać z obu zawodników. Ćwiczyliśmy taki wariant w okresie przygotowawczym. Obaj zmieniali pozycje w trakcie treningów.

W jaki sposób kontrolujecie niepewność i obawę przed kolejnym potknięciem?

Moi napastnicy pragną zdobywać gole. Nie nazwałbym tego obawą czy niepokojem. Może być tak, że brakuje nam decyzyjności w najważniejszych momentach boiskowych działań pod bramką rywali. Kiedy naciskamy przeciwnika, pojawiają się okazje bramkowe. Obecnie nasza passa nie jest pozytywna, jednak jestem pewien, iż wkrótce to zmienimy.

Jaka zmiana może pomóc drużynie?

Zmiana naszej pozycji w tabeli ligowej. Gdy pniesz się w górę – to znak, że zwyciężasz. Coś, czego nie dokonaliśmy jeszcze w tym sezonie, z pewnością zadziałałoby pozytywnie na moich podopiecznych. Odniesienie zwycięstwa uwarunkowane jest wieloma czynnikami. W aspekcie gry obronnej poczyniliśmy już postępy.

Czy rotacje w składzie będą czymś normalnym w obecnym sezonie?

Od spotkania z Villarreal do potyczki z Manchesterem United rozegramy cztery mecze w dziewięć dni. Niemożliwym jest granie wszystkich tych spotkań w identycznym składzie. W meczu z Celtą Vigo, zamierzam wprowadzić kilka zmian. Mamy dobry zespół i wielu wartościowych piłkarzy.

Coquelin zagra 90 minut?

Zagrał bardzo dobre 35 minut na Estadio de la Ceramica. Wobec problemów Kondogbii i absencji Parejo, bardzo możliwe, iż Coquelin pojawi się w wyjściowym składzie w środę.

Lato ma szansę, by wybiec w wyjściowym składzie?

Wierzymy, że obecnie Gayà jest na takim poziomie fizycznym, który wyklucza jakiekolwiek urazy odniesione w trakcie spotkań. Nie jestem w stanie stwierdzić, czy wybiegnie w podstawowym składzie dzisiaj, bądź w weekend. Jego praca na treningach jest godna pochwały. Toni robi wszystko by grać w pierwszym składzie.

Garay ma szansę na występ z Celtą?

Kiedy podejmujemy tego typu decyzję, najważniejszym czynnikiem decydującym jest analiza poczynań na treningach. Oceniamy wówczas czy zawodnik będzie w stanie sprostać trudom meczu przez całe 90 minut. Powinniśmy unikać roszad na środku obrony w trakcie meczu, gdyż poniekąd jest to utrata zmiany. Środkowi obrońcy powinni grać cały mecz w niezmienionym składzie.

Kategoria: Wywiady | El Desmarque Valencia skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE
Nie ma żadnych komentarzy.