VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Podsumowanie tygodnia #9

Wojciech Ciuraj, 26.09.2018; 00:42

Co słychać w Valencii?

W minionym tygodniu podopieczni Marcelino nie zdołali przełamać się w pojedynkach z Juventusem i Villarealem. Wydarzenia z drugiej części derbowego spotkania udowodniły, że w szeregi zespołu wkrada się nerwowość.

Temat tygodnia

Po latach nieobecności, najlepsze rozgrywki klubowe powróciły na Mestalla. Choć spotkanie z Juventusem zakończyło się dwubramkową porażką, nie sam wynik był największym rozczarowaniem. Piłkarze Valencii okazali się być bezradni wobec świetnie zorganizowanego Mistrza Włoch, który udowodnił na Mestalla, że jest poważnym kandydatem do końcowego triumfu. Mecz ten, był szeroko komentowany na całym świecie. Jednak nie ze względu na nieudolność "Nietoperzy" grających w przewadze jednego zawodnika, a kontrowersyjną czerwoną kartkę, którą otrzymał Cristiano Ronaldo.

Parejo w ogniu krytyki

Kariera Parejo w Valencii jest pełna wzlotów i upadków. Zwłaszcza tych drugich było w minionym tygodniu sporo. W spotkaniu z Juventusem, rozgrywający najpierw w bezmyślny sposób sprokurował karnego, następnie sam nie wykorzystał jedenastki, która dawała realne szanse na zmniejszenie rozmiarów porażki. Z kolei na Estadio de la Cerámica utrudnił życie kolegom z zespołu, kończąc mecz przedwcześnie z powodu czerwonej kartki. Pozostaje wierzyć, że kapitan Valencii odpowiednio przepracuje okres zawieszenia i po powrocie, udowodni krytykom, że nie przerasta go ta zaszczytna funkcja.

Co w nowym tygodniu?

W najbliższych dniach Valencię czekają dwa trudne spotkania - z Celtą Vigo i Realem Sociedad. Zespoły te udanie zainaugurowały sezon, co nie czyni ich idealnymi rywalami na przełamanie. Jutrzejszy mecz z Celtą zostanie rozegrany na Mestalla, gdzie kibice głodni zwycięstwa w przypadku niekorzystnego rezultatu, mogą pierwszy raz od dawna okazać swoją niecierpliwość.

Kategoria: Felietony | Własne skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE
Nie ma żadnych komentarzy.