Podsumowanie meczów międzypaństwowych

Michał Muszyński, 15.09.2018; 10:10

Jak zaprezentowali się piłkarze Valencii?

Za nami wrześniowe zgrupowania reprezentacji w sezonie 2018/2019. Upragnionych debiutów w narodowych barwach doczekali się Gayà oraz Neto. Popis strzeleckich umiejętności zaprezentowali natomiast Rodrigo oraz Batshuayi.

W reprezentacji Hiszpanii bardzo duży wkład w zwycięstwa nad Anglią i Chorwacją miał Rodrigo. Napastnik w meczu z „Synami Albionu” na Wembley popisał się golem i asystą przy bramce Saúla. Z kolei José Luis Gayà miał okazję zadebiutować w drugim spotkaniu Hiszpanów, przeciwko reprezentacji Chorwacji. La Furia Roja rozbiła wicemistrzów świata 6:0, zaś lewy defensor zebrał przychylne recenzje po swoim występie. Gola na 4:0 zaliczył wcześniej wspomniany Rodrigo. Carlos Soler znalazł się w wyjściowym składzie reprezentacji Hiszpanii u-21 w meczach eliminacyjnych do ME u-21 przeciwko Albanii oraz Irlandii Północnej. W spotkaniu z drużyną z Bałkanów pomocnik popisał się asystą przy golu Oyarzabala na 1:0, zaś Hiszpanie wygrali 3:0. Znacznie gorzej poszło im w drugim starciu, przeciwko wyspiarzom. Hiszpania poległa u siebie 1:2, jednak utrzymała pierwszą pozycję w tabeli.

Powody do zadowolenia może również mieć Uroš Račić. Młody Serb wystąpił w obu spotkaniach swojej reprezentacji u-21 – obu zwycięskich (przeciwko Macedonii i Rosji – przyp. red.). Serbowie z kompletem zwycięstw przewodzą w swojej grupie eliminacyjnej. Gonçalo Guedes oba spotkania swojej reprezentacji obserwował z ławki rezerwowych. Jego drużyna zremisowała 1:1 z Chorwacją oraz pokonała 1:0 Włochów, w składzie których od pierwszej minuty grał Simone Zaza. Wcześniejsze spotkanie Squadra Azurra z Polską napastnik oglądał z ławki rezerwowych. Popis umiejętności strzeleckich dał Michy Batshuayi. W towarzyskim spotkaniu ze Szkocją belgijski snajper pojawił się na boisku w drugiej połowie i ustrzelił dublet, a jego reprezentacja ostatecznie wygrała 4:0. W eliminacyjnym meczu wyjazdowym z Islandią napastnik nie wyszedł już na murawę.

Występu w narodowej drużynie doczekał się Jeison Murillo. Stoper Valencii zagrał 90 minut w towarzyskim spotkaniu z Argentyną. Jego reprezentacja zremisowała z Albicelestes 0:0. We wcześniejszej potyczce z Wenezuelą, wygranej przez Kolumbię 2:1, obrońca nie wyszedł na boisko. Z kolei portero walenckiej ekipy – Neto wreszcie zadebiutował w reprezentacji Brazylii. Miało to miejsce w towarzyskim spotkaniu z Salwadorem, wygranym przez Canarinhos aż 5:0. Bramkarz „Nietoperzy” nie mógł wykazać się swoimi umiejętnościami, bowiem rywale nie zdołali oddać nawet jednego celnego strzału na jego bramkę.

Kategoria: Reprezentacje | własne skomentuj Skomentuj (1)