Pewna wygrana w sparingu

Karol Kotlarz, 05.09.2018; 22:29

Alcoyano 0:3 (0:2) Valencia CF

W towarzyskim spotkaniu z CD Alcoyano lepsza okazuje się Valencia, która pewnie pokonuje rywala 3:0. Bramki dla Los Ches zdobyli: Gameiro, Mina oraz Ferran.

Mecz towarzyski z CD Alcoyano został rozegrany w ramach świętowania 90-lecia założenia tego klubu. Poza zawodnikami pierwszego zespołu do kadry meczowej Marcelino włączył kilku graczy Mestallety. W 4. minucie meczu gospodarze mogli prowadzić 1:0, kiedy to po rzucie rożnym strzał do pustej bramki oddał Primi, jednak defensywa Valencii wybiła piłkę na korner. Co nie udało się drużynie Alcoyano, udało się "Nietoperzom", za sprawą dwójkowej akcji Gameiro-Mina, w wyniku której Francuz pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy, strzelając swoją pierwszą bramkę dla Valencii. 0:1!

Zaledwie dwie minuty później było już 0:2. Wysoki pressing Los Ches zaowocował przejęciem podania gości przez Wassa, który zagrał piłkę do Miny. Napastnik w pojedynku sam na sam z golkiperem okazał się górą i podwyższył wynik spotkania. 0:2!

Alcoyano nie dało jednak za wygraną i próbowało zdobyć bramkę, tworząc sobie okazje po stałych fragmentach gry oraz... strzale z połowy boiska w wykonaniu De Lermy. Groźny strzał z dystansu oddał Óscar Díaz, jednak nie udało mu się pokonać Jaume. W odpowiedzi bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Mina, ale jego uderzenie poszybowało obok bramki. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Valencii 2:0.

Po zmianie stron obaj szkoleniowcy dali szansę gry rezerwowym. W przypadku Los Ches na plac gry weszli stoperzy: Guillem oraz Gabriel. W dalszej części drugiej połowy pojawili się również Nacho Gil, Miki Muñoz, Pascu oraz Jordi Escobar. Podopieczni Marcelino szukali swoich szans na podwyższenie rezultatu. Sztuka ta udała się w 78. minucie meczu, kiedy to akcję zapoczątkował Ferran, piłkę otrzymał Mina, który zagrał do Torresa, a ten pokonał golkipera gospodarzy. 0:3!

Przed podopiecznymi Marcelino zmagania ligowe, które zostaną wznowione po przerwie na spotkania reprezentacji. Następny mecz Valencii odbędzie się 15 września, a rywalem będzie Real Betis.

Kategoria: Mecze | własne | Levante-EMV skomentuj Skomentuj (4)