Remis w upale

Marcin Śliwnicki | Karol Kotlarz, 02.09.2018; 14:21

Podział punktów w derbach Walencji

Błąd Neto to najważniejszy moment pierwszych 45 minut meczu. W drugiej połowie „Nietoperze” dali radę odrobić straty, mieli nawet kilka dogodnych okazji by to spotkanie wygrać. Niestety, zawiodła skuteczność i na Estadi Ciutat de Valencia byliśmy świadkami podziału punktów.

Derby Walencji toczone były w tym roku w niezwykle gorącej atmosferze – termometry wskazywały ponad 30 stopni Celsjusza, a wpływ aury na zawodników był aż nadto widoczny. Marcelino zdecydował, że od pierwszych minut na murawie zobaczyliśmy m.in. Gameiro i Czeryszewa. Pomimo żaru lejącego się z nieba zarówno Levante i Valencia rozpoczęły derby bardzo intensywnie.

Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na Ciudad de Valencia czekali do 13. minuty meczu. Niecelne podanie Daniego Parejo zostało przechwycone przez piłkarzy gospodarzy, a rajd na bramkę Valencii przeprowadził Morales, podając następnie futbolówkę do Boatenga, który oddał techniczny strzał. Uderzenie obronił Neto, jednak ze znanych tylko sobie powodów odbił piłkę przed siebie, a stojący tuż przed nim Roger skorzystał z prezentu i umieścił futbolówkę w siatce. 1:0.

Zawodnicy Valencii protestowali jeszcze u sędziego, domagając się odgwizdania pozycji spalonej, jednak weryfikacja wideo potwierdziła, że bramka została zdobyta prawidłowo. Podopieczni Marcelino odpowiedzieli już po kilku minutach. Piłkę na prawej stronie boiska otrzymał Carlos Soler, następnie dośrodkował ją w pole karne do wchodzącego z lewej strony Dienisa Czeryszewa, który ubiegł dwóch obrońców i głową pokonał Oiera. 1:1!

Chwilę później wydawało się, że będzie 2:1 dla gości, po wrzutce Gameiro i strzale głową Rodrigo, jednak reprezentant Hiszpanii tuż obok bramki. Z kolei strzał Francuza po akcji lewą stroną Gayi i Czeryszewa wylądował w trybunach. Dogodną okazję mieli też gospodarze – strzał Moralesa zatrzymał się jednak na poprzeczce bramki strzeżonej przez Neto. Próby pokonania brazylijskiego golkipera udały się w 33. minucie. Długie podanie w pole karne Valencii posłał Bardhi, futbolówkę otrzymał Roger, który zmylił defensywę lekkim strzałem w kierunku długiego słupka. Piłka w siatce, 2:1.

W doliczonym czasie pierwszej połowy bliski zdobycia gola był Bardhi, ale jego uderzenie obronił Neto. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 2:1 dla Levante. Po zmianie stron Valencia próbowała wyrównać stan meczu, a pomogła temu decyzja arbitra z 52. minuty, kiedy to podyktował rzut karny za faul Toño na Solerze. Do piłki umieszczonej na jedenastym metrze podszedł Dani Parejo, który nie miał problemów z pokonaniem Oiera. 2:2!

Podopieczni Marcelino próbowali w kolejnych minutach pokonać po raz trzeci bramkarza Levante, jednak pudłowali zarówno Gameiro, Rodrigo, jak i… Chema, który był bliski pokonania własnego golkipera. Trener Valencii dokonał dwóch zmian, wprowadzajc Batshuayia oraz Ferrána, którzy zmienili Czeryszewa i Gameiro. Gospodarze kończyli mecz w dziesięciu, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Coke. Osłabienie Levante chciał wykorzystać Marcelino, wprowadzając kolejnego napastnika, Santiego Minę.

Pomimo licznych okazji stworzonych przez Valencię, wynik nie uległ zmianie. „Nietoperze” po trzech spotkaniach mają dwa punkty na koncie na dziewięć możliwych. W najbliższym czasie nastąpi przerwa w ligowych zmaganiach w związku z meczami międzynarodowymi. W tym czasie Valencia zagra towarzysko z CD Alcoyano. Mecz odbędzie się 5 września o 20:30 na El Collao.

LaLiga, 3. kolejka

LEVANTE UD – VALENCIA CF 2:2 (2:1)

Bramki: Roger (13’, 1:0); Czeryszew (17’, 1:1); Roger (33’, 2:1); Parejo (52’ rz. k., 2:2)

Levante UD: Oier, Coke, Chema, Postigo (46’ Róber Pier), Toño, Prcic (64’ Jason), Bardhi, J. Campaña, Morales, Boateng (68’ Dwamena), Roger.

Valencia CF: Neto, Piccini, G. Paulista, Diakhaby, Gayà, Parejo, Wass, C. Soler (81’ Santi Mina), Cheryshev (69’ Ferran), Rodrigo, Gameiro (67’ Batshuayi).