VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Podsumowanie tygodnia #3

Wojciech Ciuraj | Bartłomiej Płonka, 14.08.2018; 23:29

Co słychać w Valencii?

Miniony tydzień z pewnością zaostrzył apetyty kibiców niecierpliwie czekających na inaugurację sezonu. Spektakularne zwycięstwo z Bayerem, a także finalizacja dwóch głośnych transferów rozbudziły wyobraźnię fanów.

Temat tygodnia

Zamknięcie okienka transferowego w Anglii przyśpieszyło finalizację dwóch klubowych transakcji. Po dwóch sezonach spędzonych na Mestalla zespół opuścił Martín Montoya, który zasilił Brighton. W nowym klubie Katalończyk rywalizował będzie o miejsce w składzie z innym byłym zawodnikiem Valencii... Bruno Saltorem. Mimo wielu ruchów kadrowych, głównym tematem minionego tygodnia było wypożyczenie Michyiego Batshuayia z Chelsea. Po wielu chudych latach, transfer tak nośnego nazwiska wlał w serca fanów nadzieję na udany powrót do europejskich pucharów. Belg nie był jednak jedynym napastnikiem, który zasilił kadrę w ciągu ostatnich dni. Po trudnych negocjacjach z Atletico Kevin Gameiro wreszcie dołączył do zespołu. Ostatnie ruchy transferowe najpewniej oznaczają odejście ulubieńca kibiców - Simone Zazy.

Transfery

Wśród plotek transferowych najgorętszym nazwiskiem w dalszym ciągu pozostaje Gonçalo Guedes. Wiele jednak wskazuje na to, że Portugalczyk już wkrótce dołączy do drużyny i będzie do dyspozycji trenera na inauguracje sezonu. Media nie są zgodne co do kwoty, którą ostatecznie ma zaakceptować PSG, pewnym jest jednak, że transfer młodego skrzydłowego będzie najdroższym transferem w historii Valencii.

Najbliższe dni powinny przynieść kolejne transfery. Wydaje się, że oprócz Guedesa włodarze klubu będą dążyli do zakontraktowania jeszcze jednego skrzydłowego, a także prawego obrońcy. Pozostaje nam cierpliwie czekać na kolejne ruchy zarządu, który do tej pory wzorowo realizuje plan na letnie okienko.

Trofeo Naranja

W ostatnim meczu kontrolnym Valencia podjęła na własnym stadionie Bayer Leverkusen. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy, a do siatki trafiali kolejno: Mina, Rodrigo oraz młodziutki Kangin Lee. Szczególnie udany występ walenckiej młodzieży napawa optymizmem przed zbliżającym się sezonem.

Kategoria: Felietony | własne skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE
1. fischerVCF15.08.2018; 10:24
fischerVCFNo prawym obrońcą to bym jeszcze nie pogardzil