VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Coquelin powoli wraca do zdrowia

Adam Musialik, 07.08.2018; 08:55

Francuz rozpoczął pracę na murawie

Francis Coquelin pracuje już na murawie miasteczka sportowego Paterna. Pod nadzorem fizjoterapeuty i sztabu trenerskiego zrobił kolejny kroczek naprzód, by móc wrócić do gry.

Były piłkarz Arsenalu w marcu zerwał ścięgna Achillesa i od tamtej to doświadczenie i wielka motywacja napędzają go do działania. Pomocnik widzi już światełko na końcu tunelu i zaczyna powoli odliczanie do powrotu na boisko. Z każdym dniem jest minimalnie bliżej celu.

Coquelin czuje się już dobrze zarówno fizycznie jak i psychicznie, a to ważne po tak ciężkiej kontuzji. W ciągu następnych kilku tygodni będzie spacerował i zacznie delikatnie biegać na murawie miasteczka sportowego, aby stopniowo zwiększać obciążenie. Obserwacje i prognozy lekarzy są dobre, ale mają obawy co do zbytniego przeciążenia nogi, dlatego wszystko będzie wprowadzane bardzo ostrożnie.

Personel każdego dnia powtarza Francuzowi, że rozumie jego chęć szybkiego powrotu na boisko, ale pośpiech może być zdradziecki i zwiększyć ryzyko odnowienia się kontuzji. Zawodnik dołączy do treningów z resztą zespołu dopiero wtedy, gdy lekarze będą pewni jego stanu zdrowia. Kiedy to nastąpi? Jeśli nie zdarzy się nic nieprzewidzianego, to jest duża szansa, że już na początku października.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE
1. LimaK07.08.2018; 09:29
Niech wraca, byle właśnie nie "za wcześnie".