VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Kondogbia zmieni reprezentację?

Mateusz Nowacki, 06.08.2018; 13:59

Republika Środkowoafrykańska czeka

Geoffrey Kondogbia otrzymał propozycję występowania w reprezentacji Republiki Środkowoafrykańskiej. Mimo występów w kadrze narodowej Francji, jego przenosiny są nadal możliwe.

Kondogbia mimo świetnego sezonu nie ma wysokich notowań u obecnego selekcjonera Les Bleus Didiera Deschampsa. Pomocnik wystąpił jedynie w pięciu spotkaniach reprezentacji Francji, lecz były one jedynie towarzyskie. Według istniejących przepisów Geoffrey mógłby wówczas zdecydować się na zmianę barw narodowych. Przenosiny do Republiki Środkowoafrykańskiej, prawdopodobnie przekreśliłoby jednak szansę zawodnika na znaczące osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

Republika Środkowoafrykańska to kraj rodziców Kondogbii. Geoffrey jest mocno związany z tym miejscem. Założył nawet fundację, która pomaga miejscowym. Federacja Środkowoafrykańska ma nadzieję, że pomocnik pomoże im również w aspekcie sportowym. Ich celem na najbliższe lata jest dostanie się do zbliżającego się Pucharu Narodów Afryki. By tego dokonać, trzeba najpierw pokonać w kwalifikacjach takie zespoły jak Wybrzeże Kości Słoniowej czy Gwinea.

Republika Środkowoafrykańska znajduje się obecnie na 108. miejscu w rankingu FIFA. Czy dla mistrza świata U-20 z 2013 roku byłaby to dobra zmiana?

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte | IconSport skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE
1. KilyVCF07.08.2018; 16:19
KilyVCFTypowa "dobra zmiana".
Najlepszy stan to Kondo poza kadrą, tylko dla naszych oczu
2. johny07.08.2018; 19:40
No widzisz a ja tak jednoznacznie "dobrej zmiany" nie oceniam, raczej bym powiedział odnośnie Kondo: zamienił stryjek siekierkę na kijek. Gra dla RŚ nic mu nie da, to jak gra kiedyś Litmanena dla Finlandii czy Yorka dla Trynidad i Tobago, piłkarze wybitni w nędznej reprezentacji, we Francji jest duża konkurencja i nie dziwota, że Kondo przegrywa rywalizację. Kante to najlepszy defensywny pomocnik na świecie, drugi Makalele a Nzozi to poziom równy Kondogbi, a Deschamps woli łysego z Sevilli.