VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Barça i Spurs obserwują Kondogbię

Michał Muszyński, 06.08.2018; 12:30

Dobra postawa zawodnika zauważona

Tottenham Hotspur i FC Barcelona są zainteresowane pozyskaniem Geoffrey’a Kondogbii, jednak piłkarz wydaje się być obecnie poza zasięgiem tych klubów. Sam zawodnik wielokrotnie podkreśla, iż jest szczęśliwy w drużynie z Estadio Mestalla i ani myśli o zmianie barw klubowych.

Najnowsze informacje na ten temat pochodzą znad Sekwany. W szczególności France Football donosi, iż Tottenham chce pozyskać Kondogbię. Jak dowiedział się dziennik El desmarque, nie tylko angielski klub myśli o zakontraktowaniu pomocnika. Również mistrz Hiszpanii – FC Barcelona wyraża zainteresowanie Francuzem. Valencia pozyskała Kondogbię za kwotę 25 mln €, zaś klauzula w jego kontrakcie opiewa na 80 mln €.

Rzeczywistość jest jednak brutalna dla wyżej wymienionej dwójki klubów. Geoffrey Kondogbia jest szczęśliwy w stolicy Lewantu, odnalazł spokój i równowagę, której tak bardzo potrzebował reprezentując wcześniej barwy Interu Mediolan. Obecnie jedyne na czym zawodnik się skupia, to nadchodzący sezon i gra w Lidze Mistrzów, chociaż z drugiej strony zdaje sobie sprawę z zainteresowania czołowych klubów Starego Kontynentu.

Jednym z najważniejszych czynników, mających wpływ na przywiązanie Francuza do Valencii jest osoba trenera – Marcelino Garcíi Torala. Piłkarz pod wodzą asturyjskiego szkoleniowca odrodził się i zaliczył kapitalny debiutancki sezon w barwach Blanquinegros. Sam trener nie wyobraża sobie „jedenastki” bez Kondogbii. Pozyskanie francuskiego pomocnika można traktować jako wizytówkę obecnej strategii Valencii na rynku transferowym. Klub z Mestalla pozyskał zawodnika negocjując formę zapłaty w czterech dogodnych ratach.

Kategoria: Transfery | eldesmarque skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE
1. LimaK06.08.2018; 14:42
Łapy precz!