VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Polak trafi do Valencii?

Adam Musialik, 05.08.2018; 12:25

Informacje transferowe na temat Kamila Pestki

Główną strategią Valencii Pablo Longorii jest wychowywanie młodych talentów, ale także ściąganie ich z innych klubów. Potwierdzają to przykłady zakupów Diakhaby'ego czy Uroša Račicia. Kolejnym celem dyrektora sportowego jest Kamil Pestka z Cracovii.

To młody, 19-letni, lewy obrońca, który mimo młodego wieku ma już doświadczenie w polskiej Ekstraklasie. W pierwszym zespole „Pasów\" zadebiutował mając 18 lat. W poprzednim sezonie rozegrał 21 spotkań. Jest także reprezentantem Polski w młodzieżowych kategoriach wiekowych i zagrał już raz dla kadry U-21.

Informacje o rzekomym zainteresowaniu Valencii podał portal WP Sportowe Fakty. Informacje te potwierdził na Twitterze, powołując się na swoje źródła, Tomasz Ćwiąkała. Pestka miałby trafić do drugiej drużyny Los Ches, która słynie z kształtowania młodych, lewych obrońców na bardzo dobrych zawodników. Przykładami tego np. Jordi Alba czy Juan Bernat. Polak nie musiałby rywalizować o miejsce w składzie z Álexem Centellesem, ponieważ ten udałby się na wypożyczenie.

Kategoria: Transfery | valencia.eldesmarque skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE
1. konto usunięte05.08.2018; 13:36
konto usunięteOby nie.
2. LimaK05.08.2018; 15:25
Nie śledzę kariery Pestki ale fajnie jakby jakiś Polak występował w Valencii.

Skoro klub jest nim zainteresowany, być może drzemie w nim potencjał? ;)
3. fischerVCF05.08.2018; 22:32
fischerVCFValencia złożyła ofertę poniżej 1 miliona euro, a Probierz powiedział że nie pójdzie za mniej niż kilka milionów. Chociaż trzeba wziąć na to poprawkę bo Probierz mówił że Piątek pójdzie za 20 milionów, moim zdaniem jak VCF złoży kontrooferte na 1,5 - 2 miliony to Craxa zmięknie.