Wygrana w pierwszym sparingu

Karol Kotlarz, 21.07.2018; 19:32

Galatasaray 1:2 (0:1) Valencia

Od zwycięstwa przygotowania do sezonu rozpoczęli podopieczni Marcelino. Valencia wygrywa w pierwszym sparingu 2:1 z Galatasaray. Bramki dla Los Ches zdobyli Vezo i Lato. Rywale odpowiedzieli trafieniem Onyekuru.

W wyjściowej jedenastce Marcelino dał szansę nowym zawodnikom, którzy dołączyli do Valencii latem: Diakhaby’emu i Račiciowi. Dodatkowo okazję do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymał 16-letni Jordi Escobar, który wybiegł w ataku obok Simone Zazy. Młody napastnik to czwarty najmłodszy gracz, który zadebiutował w Valencii (licząc mecze nieoficjalne).

W pierwszym po wakacjach spotkaniu towarzyskim Los Ches postraszyli na początku defensywę Galatasaray po rzucie rożnym, jednak to turecki zespół oddał pierwszy celny strzał na bramkę, kiedy to Gomis próbował głową zaskoczyć Jaume. Golkiper Valencii okazał się jednak górą w tym pojedynku. Kilka minut później strzał oddał Rodrigues, jednak piłka minęła bramkę. Ponownie strzał na bramkę Valencii oddał Gomis, jednak poszybował nad poprzeczką.

Po 30 minutach meczu Marcelino zdecydował, że nastąpi zmiana między słupkami bramki – Cristian Rivero zastąpił Jaume. W 32. minucie meczu strzał tuż zza pola karnego oddał Medrán, jednak golkiper Galatasaray pewnie obronił uderzenie.

W 36. minucie pędzący prawą stroną boiska Rubén Vezo otrzymał podanie od Nacho Gila, po czym płaskim strzałem po ziemi umieścił futbolówkę w siatce! 0:1!

Kilka minut później okazję do wyrównania miał Gomis, jednak posłał piłkę nad bramką. W odpowiedzi strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Carlosa Solera poszybował nad poprzeczką. Chwilę później Selçuk mógł zdobyć bramkę, jednak piłka po jego uderzeniu minęła bramkę. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 1:0 dla Valencii.

W przerwie meczu Marcelino dokonał kilku zmian. I tak, na boisko wybiegli: Rivero, Montoya, Gabriel, Murillo, Gayà, Lato, Wass, Račić, Ferrán, Mina i Blanco. W porównaniu ze składem z pierwszej połowy pozostał tylko Uros Račić i wprowadzony w 30. minucie Cristian Rivero.

W 52. minucie rzut wolny na środku boiska wykonywał Gabriel, który zagrał długą piłkę na wychodzącego Toniego Lato. Ten opanował futbolówkę i strzałem po ziemi pokonał Ismaila. 0:2!

Kilka minut później, po rzucie rożnym, groźny strzał na bramkę Valencii oddał Ryan Donk. Uderzenie obronił jednak Cristian Rivero. Po godzinie gry Marcelino dokonał kolejnych zmian – Parejo zastąpił Račicia, a Neto wszedł za Rivero.

Drużyna Galatasaray próbowała zdobyć bramkę kontaktową, co udało się w 70. minucie. Podanie otrzymał znajdujący się w polu karnym Onyekuru, który opanował piłkę i posłał ją obok Neto. 1:2.

Pomimo szans na zdobycie gola z obu stron, wynik pozostał bez zmian. W pierwszym meczu sparingowym Valencia wygrywa 2:1 z Galatasaray. Kolejne spotkanie towarzyskie już 24. lipca. Rywalem będzie Lausanne Sports.

Pretemporada: GALATASARAY SK – VALENCIA CF 1:2

Bramki: Vezo (36’, 0:1), Lato (52’, 0:2), Onyekuru (70’, 1:2)

VALENCIA CF: Jaume, Diakhaby, Garay, Centelles, Vezo, Račić, Medrán, Soler, Nacho Gil, Zaza, Jordi Escobar.

Zagrali również: Rivero, Neto, Montoya, Gabriel, Murillo, Gayà, Lato, Wass, Parejo, Ferrán, Mina i Blanco.

GALATASARAY SK: İsmail, Linnes, Donk, Maicon, Carole, Selçuk, Fernando, Belhanda, Feghouli, Rodrigues, Gomis.

Kategoria: Mecze | valenciacf.com | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (3)