sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Lim: „Sprzedawać bez strachu”

Michał Muszyński, 09.06.2018; 16:45

Jasny przekaz właściciela klubu

Główni sternicy Valencii wrócili z Singapuru, gdzie w zeszłym tygodniu spotkali się z właścicielem klubu, Peterem Limem. Mateu Alemany, Anil Murthy oraz Pablo Longoria podczas wizyty u singapurskiego milionera mieli usłyszeć z jego ust kilkakrotnie zdanie „sprzedawać bez strachu”. Fraza ta ma być mottem przewodnim w działaniach zarządu „Nietoperzy”.

Lim miał prosić o wzmacnianie drużyny stopniowo i równolegle z ewentualnymi transferami z klubu. Inną rozważaną koncepcją budowy zespołu były dwa szybkie transfery, jednak korzystniej będzie sfinalizować je najwcześniej 1 lipca, by nie dopuścić do ich uwzględnienia w bieżącym roku podatkowym. Jednocześnie klub musi zarobić na sprzedaży 35 mln €, co wymusza na nim Finansowe Fair Play.

Pierwszym rozporządzeniem Lima była sprzedaż bez strachu, w przypadku kiedy pojawi się interesująca oferta. Drugie opiera się na planie dwóch dużych wzmocnień drużyny na początku okienka transferowego, a następnie spokojnej obserwacji rynku. Lim nie chce popełniać błędów przy przeprowadzaniu tzw. dodatkowych transferów. Singapurczyk uważa, że niezbędne jest aby pracować w spokoju, który zapewniłyby dwa solidne wzmocnienia w lipcu. W sierpniu klub miałby skupić się na drobnych transferach uzupełniających kadrę.

Mając na ławce takiego fachowca jak Marcelino, sternicy klubu mogą obrać strategię wzmocnień opartą na doświadczeniach minionego sezonu, tj. szukać graczy o wysokich umiejętnościach, którzy jednocześnie nie mają dobrego okresu w swoich aktualnych zespołach. Tak było w przypadku Gonçalo Guedesa, Geoffrey’a Kondogbii czy Jeisona Murillo. Gabriel Paulista miał krótkie epizody gry w Arsenalu, zaś Neto z ławki rezerwowych obserwował poczynania Gianluigiego Buffona.

Kategoria: Ogólne | Marca skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. KempesVCF09.06.2018; 22:20
KempesVCFNareszcie zrozumiał, chwilę mu to zajęło. A biznesmen przecież.
2. KilyVCF15.06.2018; 22:50
KilyVCFSprzedawać bez strachu.
Siara Siarzewsku: taki plan to ja mam zawsze.
Każdy marny klub tak robi