sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Szybki rozwój Kangina Lee

Michał Muszyński, 08.06.2018; 22:38

Młody pomocnik coraz bardziej błyszczy

Valencia pracuje nad przedłużeniem kontraktu z Kanginem Lee. Zaledwie 17-letni Koreańczyk postrzegany jest jako jeden z najbardziej obiecujących piłkarzy klubu z Mestalla. Wobec tego zarząd „Nietoperzy” pragnie podpisać z pomocnikiem nowy kontrakt, który zapewni mu długą przyszłość na Estadio Mestalla. We wtorek w biurze Valencii doszło do ważnego spotkania w tym celu.

Po świetnych występach w reprezentacji Korei Południowej w Turnieju u-21 w Tulonie, Kangin Lee pokazał się szerszej publiczności. Pomocnik miniony sezon może zaliczyć do niezwykle udanych. Mimo bardzo młodego wieku udało mu się już zadebiutować w Valencii Mestalla, w której rozegrał 11 spotkań i zaliczył jednego gola. W zakończonym niedawno turnieju we Francji 17-latek zdobył dwa gole. Dobry występ w turnieju u-21 w Prowansji to jedna z najlepszych możliwych wizytówek dla młodego piłkarza. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż Kangin błyszczy mimo rywalizacji ze starszymi od siebie piłkarzami.

Dyrektor generalny Valencii, Mateu Alemany spotkał się we wtorek z Tárragą, Forésem i Garrido, przedstawicielami agencji InterStar Sport. Podczas spotkania rozmawiano o kilku graczach reprezentowanych przez ową agencję, jednak głównym tematem była przyszłość Kangina Lee w Valencii. Na chwilę obecną klauzula wykupu zawodnika wynosi zaledwie 8 mln €. Pewne jest, że klauzula w nowym kontrakcie piłkarza będzie olbrzymia i ma oscylować w granicach 80-100 mln €. Valencia jest świadoma klasy piłkarza i chce załatwić sprawę jego pozostania jak najszybciej. Wtorkowe spotkanie służyło wstępnemu ustaleniu najważniejszych punktów. Konieczne będzie również ustalenie terminu debiutu w pierwszej drużynie oraz przepracowanie tego lata okresu przygotowawczego pod okiem Marcelino.

Kategoria: Ogólne | eldesmarque, SuperDeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK09.06.2018; 14:23
Dobrze, niech szybko przedłużają kontrakt z nim ;)