sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Walka o przyszłość Pascu

Michał Muszyński, 07.06.2018; 15:20

Poważny błąd zarządu Valencii

José Pascual Alba znany jako Pascu, zawodnik Valencii Juvenil A ma kontrakt z klubem ważny zaledwie do 30 czerwca bieżącego roku. Zarząd klubu ze stolicy Lewantu świadomy swojego błędu usilnie pracuje nad jak najszybszym przedłużeniu umowy z jedną z pereł cantery. Sytuację pomocnika bacznie obserwują Real Madryt i Barcelona.

Środowisko piłkarza odnosi się do błędu popełnionego przez zarząd Valencii, który nie był świadomy daty zakończenia umowy piłkarzem. Klub był przekonany, iż kontrakt z zawodnikiem obowiązuje do 30 czerwca przyszłego roku. Valencia potwierdziła jednak, że negocjacje z piłkarzem zostały opracowane w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ponadto walencki klub nalega by porozumienie z popularnym Pascu było uzgodnione nawet w przypadku braku na umowie podpisu samego zawodnika. „Nietoperze” chcą w ten sposób uchronić się przed utratą utalentowanego gracza na rzecz Realu Madryt bądź Barcelony.

Zupełnie co innego można usłyszeć z ust agenta Pascu – Héctora Perisa, który twierdzi, iż nie ma ścisłej zgody pomiędzy klubem i piłkarzem, a jeśli miałoby do niej dojść, to nie na zasadzie odnowienia kontraktu przed 30 czerwca 2018 roku, lecz podpisania nowej umowy wolnym wówczas zawodnikiem. Pascu pomimo dobrej gry doznał rozczarowania pod koniec sezonu. Liczył on bowiem na otrzymanie szansy gry w drugiej drużynie. Tak się jednak nie stało, co wyraźnie zabolało utalentowanego 18-latka.

Najważniejsze osoby w klubie działają, by zawodnik z dniem 1 lipca 2018 roku nadal miał status piłkarza Valencii. W Pascu pokładana jest wielka nadzieja. Całe valencianismo liczy, iż za kilka lat pomocnik będzie stanowił o sile „Nietoperzy”. Dyrektor generalny Mateu Alemany oraz dyrektor techniczny Pablo Longoria skupiają część swoich wysiłków na negocjacjach z piłkarzem. Szczególnie zależy na tym Alemany’emu, który od pierwszego dnia pracy w Valencii pokazuje jak ważni dla niego są młodzi zawodnicy klubu, stanowiący o sile Los Ches w przyszłości.

Kategoria: Ogólne | eldesmarque skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.