VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Dodatkowy milion euro za Ryana

Michał Muszyński, 13.05.2018; 19:07

Brighton zostaje w Premier League

Valencia otrzyma od Brighton 1 mln € zmiennych za Mathew Ryana, które zostały uzgodnione między klubami podczas transferu Australijczyka do Premier League za kwotę 7 mln €. Opcja ta weszła w życie w wyniku utrzymania angielskiej drużyny w Premier League na następny sezon.

Brighton zapewnił sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii i z tego tytułu będzie musiał dopłacić Valencii dodatkowy 1 mln € do kwoty 6 mln € zapłaconej zeszłego lata hiszpańskiej ekipie. Tym samym „Nietoperze” odzyskują całą kwotę, jaką włożyli w zakontraktowanie Australijczyka latem 2015 roku. Sprzedaż Mathew Ryana była pierwszą decyzją Marcelino umożliwiającą zakup Brazylijczyka Neto.

Odejście Ryana z Valencii zostało przyspieszone na prośbę samego bramkarza, który poprosił trenera o szybki transfer, gdyż zależy mu na regularnej grze, zapewniającej mu miejsce w kadrze reprezentacji Australii na tegorocznych mistrzostwach świata w Rosji. 1 mln € zmiennych za Ryana stanowi tylko niewielką część kwoty, jakiej potrzebuje Valencia, ponieważ klub ze stolicy Lewantu musi zarobić na sprzedaży graczy 45 mln € do 30 czerwca bieżącego roku. Do tej pory „Nietoperzom” udało się sprzedać Fabiána Orellanę do Eibar za kwotę 2 mln € oraz Rafę Mira do Wolverhampton za 2 mln €.

Kategoria: Ogólne | plazadeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE
Nie ma żadnych komentarzy.