Liga Mistrzów wraca na Mestalla!

Michał Kosim, 05.05.2018; 18:07

Porażka Betisu w starciu z Athletikiem

Wreszcie możemy to oficjalnie napisać: Valencia po dwóch latach przerwy wraca do Champions League! Kibice zgromadzeni na Mestalla podczas meczu z Eibarem (0:0) byli przygotowani na fetę już w poprzedniej kolejce, jednak ostatecznie cel został osiągnięty w 36. rundzie sezonu 17/18 LaLiga.

Podopieczni Quique Setiéna przegrali po bramce z 76. minuty spotkania, której autorem był Iker Muniain oraz trafieniu Aritza Aduriza, byłego gracza Valencii, w 92. minucie meczu. Część kibiców Valencii z niepokojem patrzyła na poczynania Betisu, który w cztery kolejki odrobił połowę 16-punktowej straty do Los Ches. Ostatecznie mogą oni jednak odetchnąć z ulgą i cieszyć się powrotem Nietoperzy do elitarnych rozgrywek, natomiast zarząd po matematycznym zagwarantowaniu udziału w fazie grupowej Ligi Mistrzów może przyspieszyć z planowaniem kadry na sezon 2018/2019.

Valencia rozegra swój wyjazdowy mecz w ramach 36. kolejki już dziś o 20:45. Rywalem podopiecznych Marcelino będzie Villarreal.

Kategoria: Ogólne | własne skomentuj Skomentuj (3)