sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

OFICJALNIE: Orellana na stałe w Eibar

Adam Musialik, 20.04.2018; 10:53

Pomocnik opuszcza Valencię na dobre

Eibar zapewnił już sobie utrzymanie na kolejny sezon Primera División, a to oznacza, że Valencia zainkasowała 2 mln € za Fabiána Orellanę.

W styczniu baskijski klub przelał na konto Los Ches 400 tys. €, ale umowa zawarta między klubami nakazywała Eibarowi wykup Chilijczyka, jeśli „Rusznikarze” zapewnią sobie utrzymanie w elicie. Tak właśnie się stało, a sam Orellana bardzo dobrze odnalazł się na Estadio Ipurua i został jednym z kluczowych piłkarzy w nowym zespole.

Orellana podpisał kontrakt z Valencią w styczniu 2017. W ciągu roku na Mestalla zdążył rozegrać tylko 17 spotkań. Zaliczył w nich jednego gola i jedną asystę. Po jego odejściu, Los Ches muszą rozwiązać jeszcze sprawy innych wypożyczonych: Aderllana Santosa, Abdennoura, Cancelo, Eugeniego, Medrána, Bakkallego, Nacho Gila Luisa Naniego. Wszyscy najprawdopodobniej zostaną sprzedani do innych klubów, aby Valencia mogła zrównoważyć swoje wydatki z ostatnich lat.

Kategoria: Transfery | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Vicente7320.04.2018; 19:23
Vicente73Uff, dobrze, że leniwego Orellany już na Mestalla nie zobaczymy... Chyba, że w koszulce Eibar. Nie wart był żadnych pieniędzy.