sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Czarne chmury nad Neto

Marcin Śliwnicki | Karol Kotlarz, 01.04.2018; 09:19

Statystyki przeciwko bramkarzowi

Neto Murara od początku sezonu jest faworytem trenera Valencii, jeśli chodzi o obsadę bramki. W ostatnim czasie nad golkiperem zawisły jednak czarne chmury – według wyliczeń analityków współpracujących z Marcelino styl bronienia Brazylijczyka przekłada się na większą liczbę straconych bramek.

Do danych pochodzących z analiz stylu obron obu golkiperów Valencii dotarł dziennikarz Domingo Infantería. Według jego informacji sztab analityków zaalarmował Marcelino o wynikach badań, które miały stawiać postawę Neto w niekorzystnym świetle – zachowanie Brazylijczyka przy strzałach oddawanych przez rywali określone zostało jako „zbyt statyczne, mocne na linii lecz słabe na przedpolu”, a bramkarz ma wyglądać jak „przyspawany do linii bramkowej”. Zdaniem analityków ewentualna zmiana stylu jego gry pomogłaby uchronić zespół przed stratą 18,2% bramek w trwającym sezonie.

Jeszcze przed przerwą reprezentacyjną Marcelino odbył męską rozmowę z Neto, przekazując mu wyniki badań analityków. Swoje trzy grosze wtrącił też szef dietetyków, Jonathan Gómez Beltrán, który wskazał, iż w diecie portero brakuje mikroelementów. Remedium na to ma być pójście za nową modą, panującą w zespole – swoje codzienne żywienie Brazylijczyk powinien uzupełnić o picie yerby. Ma ona również działać na Neto pobudzająco, co powinno wykrzesać dodatkowe siły do bramkarskich parad.

Zdaniem obserwujących przygotowania zespołu dziennikarzy Brazylijczyk wziął sobie wszystkie uwagi stabu do serca i przedłużał swoje treningi, ćwicząc właśnie najważniejszy element bramkarskiego rzemiosła, czyli parady. Marcelino miał zapewnić Neto, że wciąż jest on jego pierwszym wyborem, jednak jeśli nie poprawi swojej gry, jego pozycja może być zagrożona.

Kategoria: Ogólne | Twitter | Revisión de Deportes skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. Vicente7301.04.2018; 12:15
Vicente73Chciałbym, żeby ten "news" był prawdą i ktoś przejrzał na oczy w kwestii Neto, ale wiecie... dziś takie teksty nie przejdą... ;)
2. Adam601.04.2018; 14:24
Mam nadzieję, że to coś pomoże. Mam już dość patrzenia na to, że leci strzał, a ten pajac w bramce stoi i nawet ręki nie wystawi...