sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Yerba jednoczy piłkarzy Valencii

Karol Kotlarz, 01.04.2018; 09:08

Napój przyczyną dobrej atmosfery?

Aby osiągnąć sukces w futbolu, poza posiadaniem wybitnych jednostek w zespole, należy również mieć zgraną paczkę zawodników. Dobrą atmosferę w walenckiej szatni zapewniać ma napój – yerba mate, spożywany przez część piłkarzy Valencii.

Tradycję picia yerby w szatni Los Ches zapoczątkowało już kilka lat temu dwóch argentyńskich zawodników, grających wówczas w Valencii: Nicolás Otamendi i Rodrigo de Paul. W obecnej kadrze pionierem stał się wypożyczony zimą Luciano Vietto. Dla wypożyczonego z Atlético napastnika picie yerby jest codziennością, bowiem robi to od wielu lat.

Pojawiający się publicznie z termosem i matero Lucho wzbudził ogromną ciekawość wśród swoich nowych kolegów. Jako że yerbę pije się najczęściej w gronie rodziny lub przyjaciół, Vietto podzielił się napojem pozostałymi zawodnikami. I tak, wśród pijących mate znaleźli się Zaza, któremu nowy napój bardzo posmakował, Mina, który próbował go już w przeszłości i Neto. Następnie Argentyńczyk pokazał kolegom jak przygotować yerbę, po czym dołączyli do niego Murillo, Andreas i Gabriel.

Vietto: „Yerba pomaga zjednoczyć się z grupą, ponieważ zbieramy się razem by napić się mate i porozmawiać” (foto: Instagram Gabriela Paulisty)

W Argentynie, kraju pochodzenia Lucho picie tego napoju to tradycja i codzienność. Teraz termosy i matero do przygotowania yerby coraz częściej pojawiają w szatni Valencii, jak również podczas wyjazdowych spotkań w samolocie czy klubowym autobusie. Wspólne spożywanie napoju zbliża i jednoczy pijących, co w przypadku Valencii przekłada się na lepsze zrozumienie, nie tylko na murawie.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com | ElDesmarque skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. fischerVCF01.04.2018; 11:39
fischerVCFXD
2. KosteK01.04.2018; 11:58
Pije i polecam! :D