VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia obserwuje zawodnika Celty Vigo

Mateusz Skotny, 28.03.2018; 20:01

Wass może trafić na Mestalla

Duńska prasa informuje, że 28-letni zawodnik wciąż nie porozumiał się z w kwestii nowej umowy z klubem, w którym występuje od sezonu 15/16. Zainteresowanie wyraża drużyna z Walencji, która uważnie śledzi piłkarza.

Umowa Daniela Wassa z Celtą wygasa w 2019 roku. Jeśli jego obecny zespół nie zdoła prolongować z nim kontraktu do letniego okienka transferowego, być może będzie zmuszony go sprzedać, bowiem już w zimowym okienku Duńczyk będzie mógł szukać sobie nowego klubu, a Celta nie zarobi na nim ani grosza. W takim przypadku Los Ches mieliby włączyć się do gry o podpis Wassa.

Daniel, oprócz środka pola, może także występować na prawej stronie murawy, a tego typu zawodnik pasowałby do filozofii gry Marcelino, który lubi wystawiać środkowych pomocników w bocznych sektorach boiska – w samej Valencii taki manewr był już zastosowany w przypadku Maksimovicia, Coquelina i Solera. Jest to gracz o podobnym profilu do ostatniego z wymienionych, lecz ma od niego większe doświadczenie, które przydałoby się w europejskich pucharach. Za jego kandydaturą przemawia także możliwość gry w roli pełnionej przez Parejo, który obecnie zdaje się nie mieć realnego zmiennika.

Sam piłkarz prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Wystąpił w 30 spotkaniach, strzelając w nich cztery bramki i zaliczając siedem asyst. W Valencii potrzebne będzie poszerzenie kadry przed wielce prawdopodobnym udziałem w przyszłorocznej Lidze Mistrzów i wybór może paść właśnie na Daniela Wassa.

Kategoria: Transfery | Superdeporte skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. Cirian28.03.2018; 21:10
CirianMoim skromnym zdaniem jest to akurat dobry pomysł w tych okolicznościach.
2. mateuszcanoe28.03.2018; 21:41
Z Celty to najchętniej bym u nas widział Pione Sisto. W pewnym stopniu mógłby zrekompensować prawdopodobny powrót Guedesa do Paryża.
3. Hendrixzbazin28.03.2018; 22:51
Wass jest idealny pod naszą taksę. Do tego jest doświadczony i wszechstronny, a jeśli nie przedłuży kontraktu to także tani... BRAĆ!!!
4. Volson28.03.2018; 23:50
Jestem na Tak!