VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Marcelino: „Potrzebujemy wsparcia”

Michał Kosim, 02.03.2018; 21:21

Mister prosi o pomoc fanów

Trener „Nietoperzy” stawił się na konferencji, podczas której poruszył kwestie istotności dopingu kibiców na Mestalli, debiutu Ferrána Torresa, formy Kondogbii oraz Coquelina czy tego... jaka wiedza nie wymaga studiowania na Oxfordzie.

Cały skład trenował na pełnych obrotach. Jak pod kątem fizycznym czują się Garay i Andreas?

Wczoraj trenowali z resztą zespołu, niedawno wrócili do pracy z grupą. W sobotę, kiedy odbędzie się ostatni trening, rozważymy, czy są w pełni dyspozycji i po przejściu testów sprawnościowych zobaczymy, czy są gotowi do gry. Z wszystkimi zdrowymi trudniej jest mi wybrać skład na mecz.

Jak postrzegasz piłkarski styl Quique Setiéna?

Grają odważny futbol, cieszą się nim, mają wiele kontaktów z piłką – to całkowicie słuszny sposób na grę. Potrafią grać na wiele sposobów, a wszyscy zawodnicy mogą być konkurencyjni, jak i atrakcyjni (rynkowo). Każdy trener, w zależności od piłkarzy, jakich ma do dyspozycji, wybiera swój styl gry. Mi styl Realu Betis się podoba.

Czy jesteś tak szczęśliwy, jak na początku sezonu?

Nie tak samo, jestem jeszcze szczęśliwszy. Po sześciu czy siedmiu miesiącach rywalizacji jesteśmy na czwartym miejscu, z punktem straty do trzeciego. Na początku to mogło okazać się chwilowe, ale dzięki ciężkiej pracy wszystkich stało się rzeczywistością. Do tego momentu zawodnicy, którzy tu przybyli, są dobrymi profesjonalistami i ludźmi; są spójną jednostką i nie stwarzają problemów. Mam tylko pozytywne słowa i wyrazy wdzięczności dla tej ekipy.

Kolejny mecz na Mestalli... Czy będzie kluczowy w kontekście następnego, wyjazdowego spotkania z Sevillą?

To będzie trzeci mecz w ciągu tygodnia. Wygrana zapewniłaby nam siedem na dziewięć punktów, ale najpierw musimy zwyciężyć. Nasi rywale są potencjalnie w najlepszej formie w ciągu sezonu. Potrzebujemy wsparcia fanów, pojedynek będzie długi i trudny – jak wszystkie w drugiej połowie sezonu. Można to zauważyć w innych meczach, jak remis FC Barcelony przeciwko UD Las Palmas. Spotkania są bardziej konkurencyjne i trudniej jest wygrać.

Musimy uświadomić sobie, że mamy młody zespół i dzięki wspólnej pracy postaramy się spełnić marzenie o Lidze Mistrzów. Uważalibyśmy to za coś szalonego we wrześniu, co jest świadectwem niezwykłej pracy tych graczy. Teraz możemy osiągnąć pułap 53 punktów. Kibice będą cierpliwi i zawsze wspierający, a zwycięstwo byłoby dużym krokiem w kierunku gry w Champions League, czego chcemy wszyscy. Wszyscy byśmy na tym skorzystali. Jeśli utrzymamy pozytywną atmosferę na Mestalli, łatwiej będzie zapewnić sobie zakończenie sezonu w pierwszej czwórce.

Czy dobry występ Ferrána przysparza ci kolejnego problemu?

Dla trenera problemem nigdy nie jest sytuacja, kiedy widzi gracza wchodzącego do składu w wieku 18 lat. Wprowadzasz go, bo jesteś przekonany, że może występować – to nie jest rzut monetą. Podniósł poziom rywalizacji na swojej pozycji, a to przyniesie nam korzyści i jest wielkim szczęściem. Jest jednak 18-letnim chłopakiem, który ani nie był nieznany wcześniej, ani też nie jest wielką gwiazdą teraz. Musi inteligentnie i rozważnie robić krok po kroku i być świadomym, że wciąż może bardzo podnieść swój poziom. Z doświadczenia bycia młodym piłkarzem i trenowania takowych wiem, że nie każdy rozwój przebiega dobrze. Z tego powodu trzeba być ostrożnym i robić progres dzień po dniu.

Co sądzisz o obecnej sytuacji, patrząc „od środka”?

Wygranie wszystkich spotkań na Mestalli zbliży nas do bycia ekipą grającą w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie; nie trzeba studiować na Oxfordzie, by to wiedzieć i z tego powodu potrzebujemy wsparcia. Chcemy zagrać na maksimum swoich możliwości, ale gdy to się nie udaje łatwiej jest mimo wszystko zwyciężyć dzięki pomocy fanów. Lepiej jest trzymać się razem. Jak było w przypadku meczu z Realem Sociedad, mogą występować okoliczności, które powodują pewną nerwowość. Mamy jednak nadzieję, że tym razem tak się nie stanie.

Coquelin i Kondogbia są w dobrej formie...

Coquelin jest piłkarzem, którego postanowiliśmy ściągnąć, gdy nadarzyła się ku temu okazja, ponieważ ma duże doświadczenie, jest w dobrym wieku i jest wszechstronny. Potwierdził wszystko, co o nim sądziliśmy w bardzo krótkim czasie. Daje trenerowi więcej opcji, ale pomimo jego dobrego początku postaram się być sprawiedliwy i wybierać piłkarzy, którzy są odpowiedni do wygrania danego meczu.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Ashkan03.03.2018; 10:58
To jest nasz priorytet, nie Guedes tylko właśnie Kondo.