VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Moretti zaczyna trenować.

Marcin90, 30.11.2006; 19:13
Włoski obrońca Valencii- Emiliano Moretti trenował dziś po raz pierwszy od 6 listopada. Zawodnik doznał częściowego zerwania więzadła pobocznego przyśrodkowego kolana lewego wraz z osłabieniem przyśrokowego troczka rzepki (tak przynajmniej twierdzi Mruwek) podczas meczu z Espanyolem. Pierwsza diagnoza lekarzy brzmiała: co najmniej trzy miesiące przerwy w grze Włocha.

Zawodnik znajdował się przez cały okres od doznania urazu pod opieką fizjoterapeuty. Teraz rozpoczyna treningi. Oczywiście narazie są to zajęcia przy praktycznie znikomym obciążeniu, jednak z czasem będą się stawały coraz cięższe. Całe szczęście, iż u zawodnika nie ma żadnych komplikacji. Miejmy nadzieję, że szybko wróci do zdrowia i pomoże Valencii odrabiać straty punktowe do czołówki Primera Division.

Kategoria: | marca.com skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. mruwek30.11.2006; 20:11
"tak twierdzi Mruwek" - co za nobilitacja :P

Dalej tak twierdzę, tak przynajmniej wynika z tłumaczenia. Tłumaczenie tych urazów gdyby hiszpanie używali w rozpoznaniach łaciny, tak jak było kiedyś. Teraz każdy kraj używa swego języka i się robi bałagan...

Powracając do tematu, to dobrze że Emiliano wraca. Może wreszcie nasza obrona zacznie funkcjonować jak należy.
2. marcin9030.11.2006; 20:18
Ja nie jestem wtajemniczony w tajemnice (masło maślane) medycyny i zawierzyłem Twoim słowom. Musiałem przecież dodać źródło, z którego korzystałem nazywając uraz zawodnika.
3. Mruwek30.11.2006; 20:45
jakie tam masło maślane..
Masz kolano stabilizowane przez dwa więzadła po bokach. W stosunku do struktur nie używa się nazewnictwa "prawe, lewe" bo dla drugiej kończyny byłoby odwrotnie. Dlategoteż mówi się "przyśrokodkowe" i "boczne". Ot i cała filozofia.

Teraz jaśniej?? :P
4. staste7701.12.2006; 15:43
Wygląda na to, że b. szybko dochodzi do zdrowia.
Sytuacja zdrowotna w zespole jest tak tragiczna, że sobie zażartuję:
może Soler obiecał duże premie za szybki powrót do zdrowia kontuzjowanego zawodnika.