VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Raport medyczny.

Ulesław, 19.11.2006; 21:07
Fala kontuzji która dosięgnęła Valencię nadal zbiera krwawe żniwo, tym razem jej ofiarą padł kolejny środkowy pomocnik - Edu, który prawdopodobnie nie zagra przez 6-7 miesięcy w skutek pęknięcia więzadła krzyżowego w kolanie. Ostateczna jednak diagnoza postawiona zostanie w najbliższych dniach, po tym jak jedyny Brazylijczyk z Valencii przejdzie specjalistyczne badania. Edu przed rokiem leczył już podobny uraz, jednak tym razem uraz wystąpił w kolanie prawej nogi, a nie jak przed rokiem- lewej.

Informacje o reszcie kontuzjowanych zawodników:


David Villa: stłuczenie kości nogi; realizuje lekki trening, prawdopodobnie będzie mógł wystąpić w najbliższym spotkaniu.

Mario Regueiro: zwichnięcie barku; ćwiczenia z fizjoterapeutami i lekki trening kondycyjny

Emiliano Moretti: Częściowe pęknięcie więzadeł krzyżowych kolana lewej nogi; zajęcia z fizjoterapeutami.

Asier del Horno Rekonwalescencja po operacji; zajęcia z fizjoterapeutami.

Carlos Marchena: Pęknięcie więzadeł krzyżowych kolana lewej nogi. Trening w siłowni.

David Albelda: Zwichnięcie więzadła kolana prawej nogi; hydroterapia oraz zajęcia z fizjoterapeutami.

Jaime Gavilan: Pęknięcie więzadeł krzyżowych prawego kolana; zajęcia z fizjoterapeutami.

David Navarro: Powrócił do zdrowia po urazie uda, którego nabawił się na przedwczorajszym treningu, i który uniemożliwił mu występ we wczorajszym spotkaniu.

Kategoria: | valenciacf.es skomentuj Skomentuj (11)

KOMENTARZE

1. Mruwek19.11.2006; 21:10
W zasadzie nie pęknięcia więzadeł tylko zerwania :P

A tak poza tym, to niezły szpital mamy. Oby Moretti i Albelda wykurowali się jak najszybciej. Bo nie mam ochoty oglądać więcej horroru w wykonaniu Viany, Pallardo i Cerry.
2. Ulesław19.11.2006; 21:18
Wiesz Mruwek, jak dla mnie, prostego humanisty, to nie ma różnicy czy więzadło jest pęknięte czy zerwane - grunt że go nie ma.. yy, tzn głupio to brzmi, więc: efakt jest ten sam: ciągłość więzadła (cokolwiek to jest) została naruszona :>
3. timon19.11.2006; 21:20
Troche mnie to dziwi bo większość kontuzjowanych ma pęknięcie (no zerwanie) więzadla krzyżowego.
4. ruben12319.11.2006; 22:02
Najwazniejsze zeby szybko wyleczyl sie Albelda bo jak on wroci to powinno byc lepiej.
5. ser2319.11.2006; 22:07
kocham sztab medyczny VCF !!!


AMUNT :valencia: !!!
6. VooDoo19.11.2006; 22:50
A ja nie mam ochoty oglądać beznadziejnej gry Ayali i Albiola , bo to co robia ci panowie (ogólnie cała defensywa) to jest jakaś kpina.
7. Maciej20.11.2006; 00:33
Obawiam się że sam Albelda tu nie pomoże. Taki nam się zrobił syf w klubie. Gdzie ta Valencia co niedopuszczała przeciwnika do piły i klepała ją długo od jednego zawodnika do drugiego? :cry:
8. pedro20.11.2006; 09:33
A miało być tak pięknie. Tymczasem Valencia dryfuje. Załoga zdziesiątkowana. Nastroje podłe. Gdzie jest kapitan i oficerowie? Co robi lekarz pokładowy?
Przekładając do nieco konkretniejsze refleksje:
- sztab medyczny i techniczny - jeśli Edu miał problemy z więzadłami w ubiegłym tygodniu, to dlaczego został w ogóle powołany do kadry na mecz?
- jak się wydaje miliony na chybione z różnych względów transfery (Tavano, del Horno, Joaquin) to nie ma pieniędzy wtedy, kiedy trzeba na załatanie dziur kadrowych; Tavano kosztował 10 mln i wg trenera nie nadaje się do 1-szego składu, tymczasem pozbyliśmy się Aimara za... 11 mln; nie kwestionując klasy i potencjału Joaquina, 26 mln euro na 1 zawodnika w sytuacji finansowej VCF do obłęd i głupota - nie jesteśmy Chelsea czy Realem, żeby tak szastać pieniędzmi,
- jakoś za Subiratsa sprawy toczyły się spokojnie, bezkonfliktowo; teraz za rządów Carboniego, który ma świetne układy z Solerem, ciągle słyszymy o jakiś nieporozumieniach na linii Carboni - Flores;
- Valencia wydała na transfery prawie 50 mln, a Sevilla trochę ponad 11 mln euro,
- może Flores nie jest wielkim trenerem, ale kogo ma wstawić na pozycji defensywnego pomocnika, jak nie Pallardo, na lewej obronie poza Cerrą, skoro klub nie przewiduje wzmocnień?
- jak grają "filary" obrony - Ayala i Albiol? przecież to żenada;
itd., itd, itd. - długo by wyliczać, że aż szlag człowieka bierze.
9. VicenteRodriguez20.11.2006; 17:10
Hugo Viana gra słabo?? Spoko. Ale Ayala gra jak przedszkolak. Licząc na to porównanie. Wg Villa, Vicente,Silva i właśnie Hugo Viana są najlepszymi pilkarzami Ches. Oczywiście biorąc pod uwage, słabąforme całej drużyny.
10. tomszle20.11.2006; 23:05
"- sztab medyczny i techniczny - jeśli Edu miał problemy z więzadłami w ubiegłym tygodniu, to dlaczego został w ogóle powołany do kadry na mecz?"

Jak wiemy Flores chciał wyjść na mecz w ustawieniu 4-5-1, więc potrzebował przynajmniej 3 środkowych pomocników. Z racji, że na tej pozycji panuje posucha, powołał brazylijczyka, który co jak co, jest jednym z lepszych w tym sezonie. Jednak dla mnie to troche gówniane wytłumaczenie, ale taką decyzję podjął nasz wielki Quiqe. :confused:
11. Ulesław20.11.2006; 23:11
Jak wiemy? A skąd jeśli wiedzieć można :>