sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Na dzisiejszej konferencji prasowej, na pytania dotyczące najblizszego spotkania Valencii z ekipą Gimnastic de Tarragona odpowiadał David Silva. Młody wychowanek Che upatruje w gospodarzach zdecydowanego faworyta niedzielnego meczu, przestrzegł jednak przed lekceważeniem beniaminka, zapewniając, że pojedynek z nim nie będzie tak łatwy, jak niektórzy sądzą.

Spotkanie z Nastic

”Jesteśmy faworytem, ale nie będzie to łatwe spotkanie, gdyż rywal zapewne cofnie się do obrony. Grałem już przeciwko nim w Segunda Division i mogę powiedzieć, ze są drużyną bardzo wymagająca i agresywnie grająca. Piłkarze tacy jak Portillo mogą sprawić nam sporo problemów w kontraktach, dlatego musimy być bardzo uważni. Musimy być zmotywowani jak na każde spotkanie, na 100%. Nigdy nie można lekceważyć przeciwnika, zawsze należy podejść do spotkania maksymalne skoncentrowanym. Wygrywając tego typu spotkania, często wygrywa się ligę, nie możemy więc tracić tutaj punktów”.

Zadowolony ze swojej sytuacji drużynie

”Jestem bardzo szczęśliwy. Jak każdy piłkarz chciałbym grać jak najwięcej, ale co najbardziej mnie interesuje to postawa zespołu, na która nie możemy póki co narzekać. Jestem jeszcze bardzo młody i w dalszym ciągu uczę się od swoich kolegów z drużyny i rywali. Pod koniec sezonu opowiem Wam, czego się nauczyłem. Zacząłem sezon w wielkimi nadziejami i dotąd wszystko dobrze się dla mnie układa. Trener mi ufa, a ja myślę, że go nie zawodzę”.

Powrót Ruza na Mestalla

”Mam nadzieję, ze będzie to dobre spotkanie. Z Ruzem mamy bardzo przyjacielskie stosunki. Trzymam za niego kciuki w Nastic, ale na boisku, wszystko się zmieni. Myślę, że postawa Manuela jest warta podziwu, to młody chłopak i wychowanek klubu. Valencia będzie miała z niego wielki pożytek w przyszłości”.

Trudności z wywalczeniem miejsca w pierwszej 11

"Wszyscy mamy się dobrze, lecz mamy świadomość, że jakakolwiek kontuzja czy obniżka formy może pozbawić nas miejsca w składzie. Teraz mamy tydzień odpoczynku, dlatego to trener zadecyduje czy będą rotacje czy nie. Wszyscy jesteśmy dobrze przygotowani pod względem kondycyjnym, dlatego łatwiej nam odzyskać siły i dalej pracować”.

Reprezentacja Hiszpanii

"Jeśli Raul został wykluczony z reprezentacji, to jest to decyzja selekcjonera i należy ją uszanować. Jeśli chodzi o mnie, to nie myślę jeszcze o powołaniu do dorosłej kadry, aczkolwiek liczę, że kiedyś ten moment nadejdzie. Jestem skoncentrowany na grze dla młodzieżowej reprezentacji, gdyż mamy przed sobą dwa bardzo ważne mecze, w których walczyć będziemy o awans do Mistrzostw Europy i na Igrzyska Olimpijskie. Raul Albiol, tez nie martwi się brakiem powołanie dla niego i podobnie jak ja, skupiony jest na reprezentacji do lat 21”.

Kategoria: | valenciacf.es skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. pat10030.09.2006; 20:19
Amunt SILVA ! :che: