VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Koniec serii bez porażki

Adam Musialik, 04.12.2017; 16:30

Valencia wyrównała osiągnięcie sprzed 16 lat

Porażka z Getafe sprawiła, że licznik spotkań Valencii bez porażki z rzędu zatrzymał się na trzynastu. Oznacza to wyrównanie wspaniałej passy z 2001 roku. Wtedy „Nietoperze”, pod wodzą Beniteza, również osiągnęły taki wynik.

Przed tą porażką Los Ches zanotowali, od startu ligi, dziewięć zwycięstw i cztery remisy, które pozwoliły im na zdobycie 31 punktów. W sezonie 2001/02 odnotowano natomiast pięć wygranych i osiem remisów, co dało 23 oczka. W tamtej kampanii ekipa Rafy Beníteza przegrała swój mecz także w czternastej kolejce. Uległa 0:2 na wyjeździe Realowi Sociedad, który później został mistrzem Hiszpanii.

Po dzisiejszej przegranej, Valencia straciła także okazję, by wyrównać klubowy rekord spotkań bez porażki. Rekordową passę piętnastu kolejnych meczów bez porażki, klub dokonał w sezonie 1989/90. Aby to osiągnąć, podopieczni Marcelino potrzebowaliby zapunktowania z Getafe i za tydzień, z Celtą. Drużyna prowadzona wtedy przez Urugwajczyka Víctora Espárrago, w trzeciej kolejce owej kampanii uległa Realowi Madryt (6:2) i kolejnej goryczy porażki doznała dopiero z Logroñés, 15 spotkań później.

Kategoria: Ogólne | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE
Nie ma żadnych komentarzy.