Ferrán Torres prowadzi zespół do półfinału

Mateusz Nowacki | Arkadiusz Bryzik, 23.10.2017; 23:21

Kolejne zwycięstwo Hiszpanów

Drużyna Hiszpanii pokonała w ćwierćfinale Mistrzostw Świata U-17 Iran i tym samym zapewniła sobie awans do półfinału tej imprezy. Swój wkład w sukces reprezentacji miał Ferrán Torres, który asystował i zdobył bramkę.

Po raz kolejny 17-latek udowadnia swoją przydatność dla zespołu. Po świetnych występach przeciwko Brazylii czy Francji przyszła pora na Iran. W 60. minucie Ferrán zaliczył asystę przy golu na 2:0, gdzie potężnym strzałem zza pola karnego popisał się Sergio Gomez. W 67. minucie Torres wziął sprawy w swoje ręce. Moha dośrodkował piłkę z prawego skrzydła w pole karne w taki sposób, że Ferránowi wystarczyło już tylko dostawić nogę. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, a Torres został zawodnikiem meczu. Całe spotkanie rozegrał również inny zawodnik Valencii – środkowy obrońca, Hugo Guillamón.

Ferrán Torres jest kluczowym zawodnikiem „La Rojity”. Zagrał 428 na 450 możliwych minut na boisku, w trakcie których zdobył bramkę i zaliczył trzy asysty.

Na drodze do finału stoi już tylko reprezentacja Mali, która pokonała w swoim ćwierćfinale Ghanę 2:1. Półfinał zostanie rozegrany 25 października w Navi Mumbaiu na stadionie Dr. DY Patil o godzinie 16:30. Transmisja na żywo na kanale Eurosport 1.

Kategoria: Reprezentacje | Superdeporte skomentuj Skomentuj (0)