Wypożyczeni — raport

Michał Kosim, 03.10.2017; 17:07

Sierpień i wrzesień były średnio udane dla zawodników wypożyczonych z Valencii: większość z nich nie mogła liczyć na minuty decyzją trenerów lub była kontuzjowana. Nie zabrakło jednak pozytywów... i bramek bezpośrednio z rzutów rożnych.

Bramkarze

Antonio Sivera (Deportivo Alavés) – 21-letni golkiper został co prawda sprzedany przez Valencię, jednak z racji na długoterminową opcję wykupu zawodnika za niewielkie pieniądze będziemy śledzić jego rozwój. W sierpniu oraz we wrześniu młodzieżowy reprezentant Hiszpanii nie spędził na ligowych boiskach ani minuty, a pewną pozycję w bramce Alavés ma Fernando Pacheco. Sivera miał za to okazję zagrać w dwóch spotkaniach Hiszpanii U-21: bramkarz zachował czyste konto w towarzyskim spotkaniu przeciwko Włochom (3:0), w którym wystąpił w pierwszych 45 minutach spotkania, a także w meczu La Rojity rozegranym w ramach eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy przeciwko Estonii (1:0), w którym z kolei spędził na boisku pełne 90 minut.

Obrońcy

Aymen Abdennour (Olympique de Marseille) – Tunezyjczyk, wypożyczony do Marsylii na dwa sezony, wystąpił jedynie w jednym spotkaniu od momentu przejścia do Francji. Jego nowa ekipa przegrała w nim ze Stade Rennais (1:3), a debiut samego Abdennoura francuskie media określały mianem „koszmaru”. Stoper zawinił przy każdym z trafień, dostał żółtą kartkę, w dodatku odnosząc kontuzję i zostając zmienionym przez Rolando w 72. minucie pojedynku. Obecnie zawodnik kończy proces rekonwalescencji i powinien być do dyspozycji Rudiego Garcii po przerwie reprezentacyjnej.

Aderlan Santos (São Paulo FC) – 28-latek niemal trzy miesiące od transferu do São Paulo nadal nie zadebiutował w nowym klubie, mimo aż trzynastu spotkań rozegranych w tym czasie przez zespół Tricolor Paulista. Aderlan otrzymał powołanie jedynie na cztery z nich, ani razu nie dostając szansy pojawienia się na boisku.

João Cancelo (FC Internazionale Milano) – pechowo przygodę z Interem rozpoczął Cancelo. Portugalczyk wyszedł na murawę w 83. minucie wygranego spotkania z AS Romą (1:3); niestety, pod koniec sierpnia, podczas treningu na zgrupowaniu reprezentacji, zawodnik uszkodził więzadło przyśrodkowe w prawym kolanie, przez co 7 minut spędzonych na boisku w meczu przeciwko Giallorossich są dotychczas jego jedynymi w Interze. 23-latek wrócił już do treningów i niewykluczone, że – podobnie jak Abdennour – będzie gotów do gry po październikowej przerwie na mecze reprezentacji.

Pomocnicy

Álvaro Medrán (Deportivo Alavés) – znacznie lepiej wiedzie się w nowym klubie Álvaro Medránowi. Pomocnik zagrał w pełnym wymiarze czasowym w przegranych spotkaniach 4., 5. oraz 6. kolejki LaLiga, kolejno przeciwko Villarrealowi (0:3), Deportivo (1:0) oraz Realowi Madryt (1:2, żółta kartka). W 7. kolejce Medrán walnie przyczynił się do zdobycia pierwszych punktów przez drużynę Alavés, strzałem głową z 81. minuty ustalając wynik meczu z Levante (0:2). Hiszpan został zmieniony w 88. minucie tego pojedynku i na ten moment jest jednym z podstawowych zawodników Deportivo Alavés.

GOL: Medrán vs. Levante (od 1:12):

Tropi (Lorca FC) – środkowy pomocnik, wypożyczony do drużyny prowadzonej przez Curro Torresa, rozegrał pełne 90 minut w pierwszych pięciu spotkaniach LaLiga2, dorzucając 68 minut w meczu ze Sportingiem Gijón. W tym czasie Hiszpan zdołał zaliczyć asystę w przegranym meczu z Almeríą (2:1) oraz dwukrotnie zostać ukaranym żółtą kartką.

ASYSTA: Tropi vs. Almería (od 1:41):

Eugeni (Lorca FC) – najbardziej eksploatowanym piłkarzem Lorki jest Eugeni Valderrama. Zawodnik rozegrał od początku sezonu aż 655 minut, strzelając pozornie niecodziennego gola w spotkaniu pierwszej kolejki przeciwko Cultural y Deportiva Leonesa (2:0). Pozornie, bowiem podobnymi trafieniami Eugeni popisywał się w Mestallecie.

GOL: Eugeni vs. CyD Leonesa:

Napastnicy

Sito (Lorca FC) – skrzydłowy cztery razy pojawił się w wyjściowym składzie Lorki, raz wchodząc na boisko z ławki, spędzając łącznie 297 minut na boisku.

Zakaria Bakkali (RC Deportivo de La Coruña) – Belg, skuteczny w pretemporadzie, w ligowym sezonie wciąż czeka na bramkę lub asystę. Bakkali trzy razy zjawił się na boisku od pierwszych minut, dorzucając do tego dwa wejścia z ławki rezerwowych. Na jego koncie znajdują się dwie żółte kartki, do tego nie opuszczają go złe duchy przeszłości: z powodu kontuzji opuścił spotkania z Alavés i Espanyolem w 5. i 6. kolejce LaLiga.

Nani (SS Lazio) – doświadczony portugalski skrzydłowy dopiero uporał się z urazem, który odniósł jeszcze będąc w Valencii. Nani miał okazję zadebiutować w nowym klubie w niedzielę, 1 października, w wysoko wygranym spotkaniu z Sassuolo (6:1), wchodząc na boisko w 72. minucie meczu.

Kategoria: Ogólne | własne skomentuj Skomentuj (6)