Granada przyjazna dla Valencii

Bartłomiej Płonka, 19.11.2016; 23:49

Dobre statystyki ostatnich meczów

Drugim meczem Cesare Prandellego przed publicznością Mestalla będzie starcie przeciwko Granadzie. Patrząc na historię ostatnich meczów pomiędzy obiema drużynami trudno wyobrazić sobie lepszego przeciwnika do przełamania.

Odkąd Granada w 2011 roku awansowała do La Liga nie zdołała wygrać z Valencią żadnego pojedynku. Co więcej, tylko raz w starciach tych drużyn padł remis — miało to miejsce w Andaluzji przed dwoma sezonami, gdy drużyna Nuno wywiozła z Los Carmenes punkt po wyniku 1:1.

Mimo to nie można zapominać o tym, że niektóre ze spotkań przeciwko Nazaríes należały do horrorów, a o zwycięstwach Los Ches decydowała bramka zdobyta w ostatnich minutach. Najbardziej pamiętnym meczem wydaje być się ten z sezonu 2013/14, gdy gola na wagę wygranej w 90. minucie strzelił Ruben Vezo, obecnie gracz wypożyczony… właśnie do Granady.

Mecze przeciwko Granadzie w ostatnich pięciu sezonach:

Sezon 2011/12: Valencia 1:0 Granada (gol: Canales), Granada 0:1 Valencia (gol: Feghouli)

Sezon 2012/13: Granada 1:2 Valencia (gole: Jonas, Piatti), Valencia 1:0 Granada (gol: Soldado)

Sezon 2013/14: Granada 0:1 Valencia (gol: Jonas), Valencia 2:1 Granada (gole: Paco, Vezo)

Sezon 2014/15: Granada 1:1 Valencia (gol: Negredo), Valencia 4:0 Granada (gole: Fuego, Parejo, Feghouli, Negredo)

Sezon 2015/16: Valencia 1:0 Granada (gol: Mustafi) , Granada 1:2 Valencia (gole: Parejo, Mina) oraz w Copa del Rey: Valencia 4:0 Granada (gole: Negredo x3, Rodrigo), Granada 0:3 Valencia (gole: Zahibo, Paco, Piatti)

Kategoria: Ogólne | wlasne skomentuj Skomentuj (0)