Remis w rewanżu z Barceloną

Bartłomiej Płonka, 10.02.2016; 23:35

Valencia 1:1 (1:0) Barcelona

W rewanżowym pojedynku półfinałowym Pucharu Króla Valencia zremisowała z Barceloną 1:1. Los Ches prowadzili po trafieniu Negredo, ale nie potrafili dowieźć rezultatu do końca.

Już same składy obu drużyn, jakie pojawiły się na murawie od pierwszej minuty wskazywały na to, iż spotkanie na Mestalla jest niczym mecz towarzyski. Do tego dochodził „piknik” na trybunach, które choć miały być puste, to ostatecznie wypełnione zostało 10 tysięcy krzesełek.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Valencia. Gospodarze najpierw postraszyli Barcelonę poprzez kilka uderzeń zza pola karnego, a najbliżej zdobycia bramki był Fran Villabla, którego techniczny strzał wylądował nad poprzeczką. Niewiele od gola dzieliło również Negredo i Minę, do których słane były płaskie dośrodkowania i gdyby nie zostały przerwane przez obrońców, to napastnicy Valencii trafiliby do pustej bramki.

Skromna publiczność zgromadzona na Mestalla pierwsze trafienie obejrzała w 40. minucie. Santos zagrał długą piłkę do przodu, defensywna linia Barcelony zdecydowanie zaspała, co wykorzystał Álvaro Negredo, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Ter Stegenem i choć szczęśliwie, to pokonał Niemca. Katalończycy mogli odpowiedzieć bardzo szybko, jednakże doskonałą sytuację do strzelenia gola głową zmarnował Munir.

Gary Neville nie zdecydował się na zmiany w przerwie, lecz przeprowadził je dopiero w kolejnych minutach gry. Na murawie z czasem pojawili się Bakkali, Gomes oraz Iban Salvador. Tymczasem obraz gry nie uległ zmianie i mecz na Mestalla wciąż przypominał sparing.

Po przerwie wreszcie przed kilkoma szansami stanęła Barcelona, w której głównym dowodzącym był Ivan Rakitić. To właśnie Chorwat przeprowadził efektowny drybling pomiędzy piłkarzami Valencii, ale jego strzał okazał się zbyt prosty dla Jaume. W Valencii podobną akcją próbował odpowiedzieć Bakkali, ale Belg został powstrzymany przez defensorów.

Valencia mogła rozstrzygnąć losy zwycięstwa, gdy na kilkanaście minut przed końcem meczu otrzymała rzut wolny. Precyzyjny, opadający strzał oddał Danilo, ale spektakularną paradą popisał się golkiper Barcy. Ostatecznie długo nie udawało się zdobyć drugiej bramki, co wykorzystali rywale i w 84. minucie doprowadzili do remisu. Po akcji lewą flanką piłka trafiła do Kaptouna, a ten trafił na 1:1.

Valencia zremisowała z Barceloną w mecz sparingowym, bo tak należy nazwać to widowisko Przygoda z Pucharem Króla dobiegła końca, zatem Valencii pozostała gra na dwóch frontach — lidze oraz Lidze Europy.

Puchar Króla, półfinał (mecz rewanżowy): Valencia 1:1 (1:0) Barcelona, awans: Barcelona

Gole: 1:0 Negredo min. 40, 1:1 Kaptoum min. 84

Valencia: Doménech, Vezo, Diallo, Santos, Gayà, Zahibo, Danilo, Santi Mina (André Gomes, m. 71), Fran Villalba (Iban Edu, m. 80), Piatti, Negredo (Bakkali, m. 59).

Barcelona: Ter Stegen, Adriano (Douglas, m. 76), Bartra, Vermaelen, Mathieu, Samper, Sergi Roberto, Rakitic (Cámara, m. 76), Aleix Vidal, Sandro (Kaptoum, m. 82), Munir

Kategoria: Mecze | własne skomentuj Skomentuj (1)