Wysoka wygrana i awans do ćwierćfinału

Bartłomiej Płonka, 14.01.2016; 22:05

Granada 0:3 (0:1) Valencia

Valencia pokonała Granadę 3:0 w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Copa del Rey i awansowała do kolejnej rundy. W pierwszej połowie gospodarze mieli okazje, by otworzyć wynik spotkania, lecz ostatecznie do siatki trafiali tylko przejezdni, a autorami goli byli Zahibo, Paco oraz Piatti.

Po pierwszym spotkaniu na Mestalla, w którym Valencia wygrała 4:0 można było być spokojnym o awans „Nietoperzy” do najlepszej ósemki Pucharu Króla. Zważywszy na tak wysoką zaliczkę, Gary Neville od pierwszej minuty dał okazję do gry Villalbie czy Zahibo.

Jak można było się spodziewać, spotkanie od samego początku nikogo nie powalało na kolana. Podopieczni Neville`a długo wchodzili w mecz, z czego próbowała korzystać Granada. Gospodarze szukali swoich szans na objęcie prowadzenia prezentując typowy dla nich, bezpośredni styl ataków.

Pomimo co najmniej kilku dogodnych szans, miejscowi nie potrafili strzelić gola, a główną przyczyną takiego stanu była znakomita dyspozycja Matta Ryana. Australijczyk bronił chociażby uderzenia El-Arabiego czy Succesa, a raz z pomocą przyszedł mu słupek.

Tymczasem niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach i w końcówce pierwszej części to Los Ches otworzyli wynik spotkania! Z rzutu rożnego piłkę w pole karne posłał Pablo Piatti, a dobrą centrę Argentyńczyka świetnym strzałem głową spożytkował Wilfred Zahibo! Tym samym pomocnik definitywnie rozwiał kwestię awansu do kolejnej rundy, bowiem w tym momencie Granada potrzebowała sześciu trafień, by wygrać w dwumeczu!

W drugiej połowie szansę gry otrzymali Bakkali, Paco oraz Diallo. Zanim jednak ten ostatni zmienił Danilo Barbosę, to Brazylijczyk zdążył zaliczyć asystę! Po kontrowersyjnym przechwycie piłki na własnej połowę przez Zahibo futbolówka trafiła pod nogi Danilo, a ten znakomitym długim podaniem uruchomił Paco, który znalazł się w sytuacji sam na sam i już po kilku chwilach spędzonych na murawie zdobył bramkę! 2:0!

Mecz nie miał wielkiego tempa, a także ataki gospodarzy były znacznie mniejszym zagrożeniem, niż w pierwszej części spotkania. Do końca spotkania walenccy piłkarze zdołali zaaplikować rywalom jeszcze jedno trafienie. W polu karnym rywali faulowany był Zakaria Bakkali, w związku z czym Valencia otrzymała już trzecią jedenastkę w dwumeczu. Tym razem wykorzystał ją Pablo Piatti i ustalił wynik pojedynku na 3:0!

Sztuką byłoby, gdyby Valencia roztrwoniła przewagę wypracowaną z pierwszego spotkania. Do tego na szczęście nie doszło i przed „Nietoperzami” otwiera się szansa na zawojowanie Pucharu Króla. Niemniej lepiej nie zapeszać, bowiem pamiętamy, jak skończyła się ubiegłoroczna przygoda w tych rozgrywkach, gdy też wydawało się, że losowanie sprzyja piłkarzom z Mestalla.

Copa del Rey; 1/8 finału, mecz rewanżowy: Granada 0:3 (0:1) Valencia

Gole: 0:1 Zahibo 42. min, 0:2 Paco 64. min, 0:3 Piatti 83. min (karny)

Granada: Kelava, Miguel Lopes (Foulquier, m. 77), Babin, Mainz, Neuton, Edgar, Uche, Fran Rico, Rochina, Success (Peñaranda, m. 68) y El Arabi (Thievy, m. 57).

Valencia CF: Ryan, Aderlan Santos, Mustafi, Vezo, Orban, Danilo (Diallo, m. 69), Zahibo, Piatti, Cancelo (Bakkali, m. 46), Fran Villalba y Negredo (Alcácer, m. 62).

Kategoria: Mecze | własne skomentuj Skomentuj (1)